If Kindlustuse blogi

Kuidas kõige kergemini kindlustuspoliisi kehtivust kontrollida?

Foto: Scanpix/PM/Marianne Loorents.

Liikluskindlustus on kohustuslik kõikidele liikluses osalevatele mootorsõidukitele.

Kõige soodsam variant on enamasti sõlmida liikluskindlustus võimalikult pikaks ajaks – aastaks. Nii pika perioodi peale võib aga ununeda, millal kindlustus täpselt lõppeb.

Kuidas liiklus- ja kaskokindlustuse kehtivust lihtsa vaevaga ikkagi kontrollida?

Kindlustuse kontrollimine on minuti küsimus

Auto kindlustuspoliisi kehtivuse kontrollimiseks on mitu varianti, mis kõik võrdselt lihtsad ja kiired. Tõenäoliselt kõige kergem on navigeerida Eesti Liiklustuse Fondi kodulehele ja sealt liikluskindlustuse kehtivuse kontroll üles leida. Poliisi kontrollimine käib mõistagi auto registreerimistunnuse järgi.

Teine variant on auto numbrimärk Maanteeameti e-teeninduses sõiduki taustakontrolli sisse tippida ning sedasi oma auto kindlustuspoliisi kehtivusest ülevaade saada. If Kindlustuse kliendid omavad oma kindlustuspoliisidest mugavat ülevaadet Ifi e-büroos. Soovi korral võib helistada ka Ifi Kindlustustelefonile +372 777 1211, kus ööpäevaringselt lepingute kohta nõu antakse.

Kaitse end halbade üllatuste eest

Kindlustuse käsitsi kontrollimine võib paljudele juhtidele pähe tulla alles pärast esimest negatiivset kogemust. Parimal juhul on selleks politsei, kes võib kehtiva kindlustuspoliisita sõitmise eest küll juhti juba karistada, kuid tihtipeale ainult noomitusega piirdub. Teine ja palju halvem variant on see, kui juht tekitab kindlustuseta sõidukiga avarii. Sel juhul on õppetund juba kordades kallim ning ei unune kunagi.

Kõige kindlam on poliiside kehtivusi meeles pidada meeldetuletuste abil. If Kindlustuses saadetakse kliendile meeldetuletused nii liiklus- kui kaskokindlustuse poliiside lõppemise kohta. Tavalise liikluskindlustuse kehtivuse kohta saadab telefonile meeldetuletusi ka Maanteeamet.

Kui klient valib endale lühema poliisi või tasumine toimub osamaksetega, siis on kindlasti mõistlik sõlmida pangas püsikorraldus, et arve tasumine hajameelsusest ei ununeks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.