Elektriauto

Täna, 8. septembril saab tutvuda vähemalt 42 uue elektriautoga ja paljudega ka proovisõitu teha

Juba teist aastat järjest korraldab ABB elektrisõidukite ja kaasneva taristu teemalise päeva. Üritusel on oma uute mudelitega väljas pea kõik Eestis elektriautode müügiga tegelevad ettevõtted, ettevõtmise raames toimub seminar elektriautokasutajatele ning õpitoad taristu rajajatele.

„On vägagi loomulik, et üritus on kasvanud e-mobiilsuse kogukonna sündmuseks, kus kõik liikmed saavad kohtuda ning vahetada ideid ja praktilisi samme säästva transpordi suunas liikumiseks,“ märkis Dainius Bružas, ABB elektriseadmete ärivaldkonna juht Balti riikides.

„Tänavuse aasta programm on väga mitmekesine ja iga inimene leiab endale kindlasti huvitavat tegevust, olgu see siis esimene proovisõit elektriautoga või osalemine arutelus e-mobiilsuse tulevikutrendide üle,“ lisas Dainius Bružas. “E-mobiilsuse kogukonna ootused on kahtlemata kõrgemad kui kunagi varem.”

Ka politsei elektriauto on kohal

ABB elektrisõidukite teemapäeval on oma uute mudelitega väljas 42 sõidukimudelit, lisaks 2 elektrilist veokit, 1 ratas, kaugjuhitavad elektrisõidukid ja elektrivormel. Lisaks näeb muudki huvitavat nagu nutikad liikluslahendused ja täiselektriline politsei patrullsõiduk. Tutvustuspäeva raames saavad huvilised teha proovisõite. Ühtlasi on võimalik tutvuda elektrisõidukite taristuelementidega nagu laadijad, salvestusseadmed jne.

Elektriautode tutvustuspäeva raames toimub seminar autohuvilistele, kus Eesti juhtivad eksperdid avavad nii elektriautode maailma kui kaasneva taristu võtmeküsimuste telgitaguseid.

Teemapäeva raames toimuvad ka korporatiiv- ja institutsionaalsetele klientidele suunatud õpitoad, kus saab detailse ülevaate kõikidest sammudest, mida sõidukipargi soetamisel või laadimispunktide rajamisel ette võtta. Rohkem infot leiab SIIT.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.