Elektriauto

Tesla Roadster saab 12 aasta möödudes endale kauaoodatud järeltulija

Foto:Tesla

Tesla tõi turule oma esimese ja seni ainukese Roadsteri mudeli 12 aastat tagasi. Pärast pikka ootamist saab 2008. aasta mudel endale lähiajal järeltulija. Nimelt teatas elektriautotootja, et uue Roadsteri arendamine on jõudnud lõpufaasi.

Tesla tutvustas peaaegu tootmises olevat uue Roadsteri prototüüpi esmakordselt 2017. aasta novembris ning ettevõte tegevjuhi Elon Muski sõnul seab see kõrgemad piirid sõiduulatusele ja jõudlusele.

Kuigi Tesla pole uue mudeli turule jõudmise täpset kuupäeva avaldanud, peaks see spekulatsioonide kohaselt nägema ilmavalgust tänavu aasta lõpus.

Suur sõiduulatus ja jõudlus

Roadsteri toiteallikateks on kolm elektrimootorit, millest üks on ees ning kaks taga. Ettevõtte tegevjuhi sõnul on kolme mootori pöördemoment kokku 10 000 njuutonmeetrit. 

Kuigi Tesla Roadster jääb pigem silma oma kiirenduse ja jõudlusega, siis tegelikult on autol ka üllatavalt suur sõiduulatus. Ettevõtte andmetel on uue Roadsteri maksimaalne sõiduulatus ligi 1000 kilomeetrit, mis teeb silmad ette paljudele uutele elektriautodele. 

Mootoreid toidab 200 kWh aku, mis on peaaegu kaks korda suurem kui mõni muu hetkel turul olev elektriauto. Muski sõnul on nende Tesla Roadsteri eesmärk pakkuda tugevat konkurentsi bensiinimootoriga autodele jõudluse osas – ning just seda Roadster teebki. 

Nimelt väidab Musk, et nende uue elektrilise superauto kiirendus 0-100 km/h on hämmastav 1,9 sekundit ning suurim kiirus 402 km/h. 

Lisaks meeletule kiirendusele ja suurele tippkiirusele, on Tesla endiselt kindel, et Roadster on praktiline transpordivahend. Autol on nii ees kui ka taga kaks istet. 

Elektriliselt töötava kõvakatte katuse asemel kasutab Teslal käsitsi eemaldatavat klaaspaneeli, mille saab paigutada pagasiruumi.

Hind

Tesla uut mudelit on võimalik juba praegu eeltellida ning baasmudelite hinnad algavad 165 000 eurost. Autot eeltellides on esimene sissemakse 42 000 eurot.

Ettevõte plaanib ka turule tuua erilisema “Founders Series” Roadsteri mudeli, mida toodetakse ainult 1000 tükki. Mudeli hinda pole veel avalikustatud, kuid on teada, et eeltellides on sissemakse 210 000 eurot.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.