Elektrilise Hummeri 4 omadust, mida tasub eraldi välja tuua

Uus GMC Hummer elektrimaastur on avaldatud ja selle disain on sama silmatorkav nagu selle võimekus. Kuid elektriline Hummer pole lihtsalt väga suur elektrimaastur, vaid peidab endas nii mõndagi huvitavat. Siin on neli ägedat detaili või funktsiooni, mis videost ja esitlusest silma jäi.

Võimas jõuallikas ja 3-sekundiline kiirendus

Tippmudel saab kolm elektrimootorit, mis annavad kokku 1000 hj ja toodavad Hummeri väitel 15 591 Nm pöördemomenti. Viimane number pole aga päris tõsi, vähemalt mitte traditsioonilises mõttes.

Pöördemomendi number pole võrreldav tavaliste sisepõlemismootorite näitajatega. Sarnaselt Tesla Cybertruckiga uhkustab GMC numbritega, mida mõõdetakse ratastelt, mis tähendab, et mootorist väljuv pöördemoment korrutatakse käigukasti peaülekande arvuga.

Kuigi andmed pole päris ametlikud, siis mootorist mõõdetud pöördemomenti peaks tippmudel pakkuma 1491 Nm. Kindlasti mitte tagasihoidlik number. Tasub mainimist, et hiljem tuleb turule ka väiksema võimsusega elektri Hummer, mis saab 1000 hj asemel 625 hj.

Siiski väga võimas elektrimaastur kiirendab sajani umbes kolme sekundiga, mis sellise masina puhul on väga muljetavaldav. Selleks tuleb käivitada WTF režiim.

Jah, Hummeril on WTF režiim

Kuna Hummer pole üheski mõttes mõistlik ja praktiline auto, siis õnneks on loojad natukene ka nalja teinud, nimetades kõige rajuma režiimi täheühenditega WTF. See, vähemalt ametlikult, ei tähenda muidugi seda, mida kõik arvavad, vaid “Watts to Freedom” ehk otsetõlkes “Vabaduse vatid”.

Selle valimisel valmistab auto akud ja mootorid ette eriti rajuks kiirenduseks, auto liigub kõige madalamasse asendisse ning salongis mängitakse erilist heli, istmed hakkavad värisema ning üldiselt püütakse tabada ameerika raudtee sõidu eelset kogemust. Lõbustuspark, ühesõnaga. Ja siis peaks see Leviaatan liikuma 0-100 km/h natuke üle 3 sekundi.

Maastiku ületamisel tulevad appi 18 kaamerat

Et saada kõige paremat ülevaadet, kui suurt kivi või mülgast parasjagu oma uue Hummeriga ületad, tulevad appi mitmed kaamerad. Täpsemalt on neid kokku kuni kaheksateist.

UltraVision nimeline süsteem pakub muuseas ka kahte kaamerat maasturi põhja all – üks vaatab ette- ja teine tahapoole. Kõik ikka selleks, et maastikul vägagi võimeline maastur kuidagi kinni ei jääks.

Eriti kõrge vedrustus ja “krabikõnd”

Kui juhtub, et Hummer isegi hakkab kinni jääma tuleb appi Extract Mode. Vajadusel tõstab vedrustus auto keret veel kuni 15 cm võrra, et ületada ka kõrgemad takistused.

Maastiku läbimisel tuleb appi ka nelikroolimine, mis pole muidugi väga uus tehnoloogia. Mis on uus aga maasturite maailmas on funktsioon, mida GMC nimetab Crabwalk’iks.

Nö. krabikõnnaku režiimis suudab Hummer sõita diagonaalset. See tähendab, et nii esi- kui ka tagurattad keeravad kõik ühes suunas ja masin liigub rahulikumas tempos edasi liikudes autokere suhtes diagonaalselt.

Kuidas see välja näeb, vaata videost:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.