Elektriautod

Ettevõte on 45 Toyota Mirai vesinikautoga läbinud viis miljonit kilomeetrit

Foto: CleverShuttle

Rubriiki toetab

Saksamaal tegutsev autode ühiskasutusteenuse pakkuja CleverShuttle’i Toyota Mirai autod on läbinud üle viie miljoni kilomeetri ilma heitgaase tekitamata. Kahe ja poole aastaga läbisid CleverShuttle’i autod kuus ja pool korda vahemaa kuuni ja tagasi, mis teeb sellest maailma kõige enam kasutatud Toyota Mirai autopargi.

Töö algas 2017. aasta septembris Hamburgis algselt 20 Toyota Miraiga ja autopark laienes 45 autoni erinevates Saksamaa osades. Selle aja jooksul ei läinud vaja mingeid parandusi või osade vahetusi peale regulaarse hoolduse.

“Viie miljoni kilomeetri läbimise kogemus näitab, et kütuseelemendiga elektriautod on juba igapäevakasutuseks täielikult sobivad. Tehniliste probleemide puudumine ja kütuseelemendi piiramatu jõudlus, sealjuures läbisõiduga kuni 180 000 kilomeetrit auto kohta, näitavad Toyota kütuseelemendisüsteemi valmisolekut ja vastupidavust,” ütles Toyota Motor Europe tegevjuht Ferry M. M. Franz.

Toyota Miraid esitleti 2014. aastal ning see on Euroopas saadaval olnud alates 2015. aastast. Kütuseelemendiga sedaan muudab vesiniku elektrienergiaks ning varustab sellega 113 kW / 154 hj elektriajamit. Selle tulemuseks on vaid veeaur. Ühe tankimisega suudab Toyota Mirai läbida kuni 500 kilomeetrit ja tankimine ise võtab aega alla kolme minuti.

Sel aastal alustatakse Jaapanis ka teise põlvkonna Mirai tootmist, mis peaks pakkuma veel suuremat sõiduulatust uue kauni disainiga.

Uus Toyota Mirai
Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.