Elektriautod

Fiati ideeauto võitis Singapuris maineka disainiauhinna

Fiat Concept Centoventi

Rubriiki toetab

Singapuris toimunud rahvusvahelisel disainikonkursil „Red Dot 2019“ võitis Fiati elektriauto Concept Centoventi esikoha disainikontseptsiooni kategoorias enda uuenduslike ja tavapäratute lahenduste tõttu.

Fiati brändi president Olivier François ütles, et nad soovisid luua elektriautot, mis oleks keskkonnasõbralik ja kohandatav, aga samal ajal ka kättesaadavas hinnaklassis ning suuruselt väike, et sellega oleks mugav linnas sõita.

Concept Centoventi on industriaaldisainilt ebaharilik.  Selle interjöör on justkui lego: armatuurile saab ise lisada peaaegu lõpmatuseni sisustustarvikuid ning detaile. Nii autoistmete tekstiili, kere kaitseraudu kui ka katust annab vastavalt kliendi vajadustele muuta. Lisaks saab auto tänu innovaatilisele akulahendusele sõita vastavalt teekonna eripärast 100-500 km ühe laadimisega.

Maailmatasemel arendustega konkureeris ka Eesti puittoode

Red Doti disainivõistlusel konkureeris Fiati arendustega ka Eesti puittoode: puidust iseliimuv seinakattematerjal Groveneer võitis tootedisaini auhinna.

Groveneeri tooted on eelviimistletud ehk ei vaja peale paigaldamist töötlemist ja on lõigatud kujunditeks, mis võimaldab hulgaliselt erinevaid mustreid luua – detaile ja toone kombineerides tuleb iga muster unikaalne. Nende toote teebki eriliseks paigaldamise kiirus ja mustrite loomise lihtsus.

Red Dot on üks suurimaid disainikonkursse maailmas, mis tunnustab parimaid tööstusdisainis. Hinnatakse toote disaini, funktsionaalsust, innovaatilisust, kvaliteeti, jätkusuutlikkust ja ergonoomikat. Sel aastal laekus 55 riigist enam kui 5500 tööd. Disaini kontseptsiooni kategooriasse saadeti 4218 tootelahendust 48 riigist.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.