Fordi uus elektriline tulevik algab Explorer linnamaasturiga

Fotod: Ford

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Fordi elektriautode valik saab peagi täienduse uue mudeli näol, milleks on Explorer linnamaastur. Euroopas arendatud, disainitud ning tulevikus ka valmistatud sõiduk rõhub siiski Fordi Ameerika Ühendriikide juurtele, pakkudes uudsemat lähenemist Euroopa turul.

Tänavu turule jõudev Explorer siseneb hetkel kõige tihedama konkurentsiga elektriautode segmenti, kus peab rinda pistma rivaalidega nagu Hyundai Ioniq 5, Kia EV6, Škoda Enyaq iV ja näiteks ka uus Jeep Avenger. Seega peab Ford saabuva autoga tõesti täppi panema.

Fordi saabuv elektriline linnamaastur on ehitatud Volkswageni MEB platvormile, mida kasutavad näiteks Volkswageni ID 3 ja -4 ning mitmed muud grupi elektriautod. Sarnaselt Saksa automargi toodangule saab ka Explorer nii taga- kui ka nelikveolise konfiguratsiooni.

Hetkel pole Ford palju tehnilisi andmeid avaldanud, kuigi on teada, et näiteks aku kiirlaadimine võimaldab 10 protsendi pealt 80 protsendini täituvuse saavutada vaid 25 minutiga.

Muidugi saab Explorer ka viimase sõna Fordi isejuhtimistehnoloogiast, pakkudes esimest korda sõidurea vahetuse assistenti. Parima sõidu turvalisuse eest vastutab kokku on 12 erinevat sensorit viie kaamera ja kolma radariga.

Praktilisuse osalt ei paku Fordi elektriauto eesmist pagasiruumi nagu paljud elektriauto seda teevad. Siiski on traditsioonilisem tagumine pagasiruum 450-liitrine.

Interjööris on samuti palju tipptehnoloogiat, mille keskmeks on armatuuril paiknev 15-tolline liigutatav meediasüsteemi ekraan. Nutitelefonide juhtmeta laadimine on standardvarustuses ning valida saab ka uudse soundbar helisüsteemi.

Auto salongi disain on üldiselt lihtne ja nagu tänapäeval ikka väheste füüsiliste nuppudega. Keskkonsoolis on käetoe all ka eriti mahukas, 17-liitrine panipaik, kuhu mahub mitu suurt joogipudelit või näiteks sülearvuti.

Ford Exploreri tootmine algab selle aasta sees ning esimesena on saadaval kõrge varustusega Explorer ja Explorer Premium variandid. Tellimine algab hetkel teadmata ajal ja hinnad peaksid algama 45 000 eurost.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.