Ford Mustang Mach-E Rally lisab elektrilisele linnamaasturile maastikuvõimekust

Fotod: Ford

Rubriiki toetab

Piltide järgi võiks eeldada, et tegemist on mõne tuunitud Mustang Mach-E-ga, kuid see on täiesti Fordi enda uus varustustase nende elektriautole, mida saab esindustest osta.

Mustang Mach-E Rally saab sama kahe elektrimootoriga ajami nagu GT tasemega mudel, mis toodab vähemalt 487 hj (358 kW) ja 880 Nm ning on muidugi nelikveoline. Elektrit saavad mootorid 91 kWh suurusega akust, kuid sõiduulatust pole Ford hetkel avaldanud.

Peamine uuendus asub autol aga selle veermikus, mis saab eraldi häälestatud vedrud ja MagneRide amortisaatorid tänu millele sõidab auto 20 mm võrra kõrgemal. Kiiruse ohjeldamiseks saab Mustang Mach-E Rally ette suuremad, 385-millimeetrised pidurikettad.

Fordi ralliautode ajaloost inspireerituna saab elektrimaastur 19-tollised valged ralli-stiilis veljed, millel on 235/55 R19 mõõdus Michelin CrossClimate2 rehvid, pakkudes rohkem rehvi küljeseina ja paremat pidamist lahtisel pinnasel.

Lahtisest pinnasest rääkides on Ford õnneks autole lisanud ka põhjakaitse nii esi- kui ka tagamootorile. Kaitsekile on lisatud küljeustele ja rattakoobastele, et kaitsta auto kere ja selle värvi.

Muidugi saab Mustang Mach-E Rally ka eraldi Rally Sport nimelise sõidurežiimi. See annab lineaarsema gaasipedaali tunnetuse paremaks võimsuse haldamiseks, agressiivsema seadistuse vedrustusele ja eraldi veo- ja stabiilsuskontrolli režiimi, mis lubab autol lahtisel pinnal libiseda.

Välimuselt, peale velgede ja kõrgema “hoiaku”, saab elektrimaastur veel kontrastseid detaile üle kere ulatuvate mustade joonte ja musta katuse näol ning esiosas on ka eraldi installeeritud udutuled. Suur must tagatiib on inspireeritud viimasest Ford Focus RS sportlikkust luukpärast.

Ford pole hetkel veel hindu avaldanud, kuid võib eeldada, et Mustang Mach-E Rally saab baashinnaks umbes 80 000 eurot, kuna praegune GT tippmudel algab 75 200 eurost.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.