Honda teine elektriauto on e:Ny1 linnamaastur, mis on juba korraliku sõiduulatusega

Fotod: Honda

Rubriiki toetab

  • Enefit VOLT – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Jaapani autotootja kolmas elektrifitseeritud linnamaastur CR-V ja HR-V hübriidide kõrval on esimene täiselektriline maastur nimega e:Ny1. Kuigi välimuselt on auto pea identne HR-V-ga, on interjöör ja kere all peituv tehnika uuem ja Honda käsitleb seda kui iseseisvat mudelit.

Uus e:Ny1 on ehitatud uuel Honda platvormil e:N, mis on eraldi arendatud esimootoriga elektriautode jaoks. Peamine rõhk uuel konstruktsioonil on jäikusel, madalal raskuskeskmel ja efektiivsel põhjaalusel õhuvoolul.

e:Ny1 üks mootor toodab 204 hj (150 kW) ja 310 Nm ning elektrimootor on häälestatud sujuvama ja mugavama kiirenduse ja aeglustuse järgi.

68,8 kWh mahutavusega aku pakub kuni 412 km sõiduulatust (WLTP), mis on pea topelt võrreldes Honda senise ainukese elektriautoga Honda e, mis sõidab kuni 210 km. Laadimiskiiruse kohta pole Honda andmeid täpsustanud peale fakti, et 10% aku täituvuse pealt 80%-ni kestab laadimine 45 minutit.

Kuigi välimuselt on e:Ny1 ütlemata sarnane HR-V linnamaasturiga, on auto interjöör natuke rohkem muutunud. Peamiseks uuenduseks on suur, vertikaalselt paigutatud meediasüsteemi 15,1-tolline puutetundlik ekraan. Honda on samuti eraldi rõhutanud, et valik nuppe ja lüliteid on siiski alles jäänud ja kõike ei pea ekraani kaudu muutma.

Ametlikud hinnad pole veel avaldatud, kuid see peaks selguma mõne kuu möödudes. Honda sihib uue e:Ny1 elektrilise linnamaasturiga rivaale nagu Peugeot e-2008, Hyundai elektriline Kona ja ka auhindu võitnud Jeep Avengeri.

Enefit Volt laadimislahenduste kohta leiad täpsema info SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.