Elektriautod

Hummeri elektrimaastur saab kastiga versioonist vähem võimsust

Rubriiki toetab

Juba eelmise aasta oktoobris avaldati uue elektrilise Hummeri kastika hinnad ja rohkelt detaile. Nüüd on järg käes tavamaasturi käes, mis jõuab müügile aasta hiljem, 2023. aasta alguses.

Peale välimuse on suurimaks erinevuseks just maksimaalse võimsuse vähenemine. Kui kastiga Hummerit saab 1000-hobujõulisena, siis kastita variandi tippvõimsus on “vaid” 830 hj ja hämmastavad 15 592 Nm pöördemomenti. See viimane number pole muidugi päris võrreldav tavalise auto pöördemomendiga, millest tuleb erinevus, loe SIIT.

Esimesena saabub Edition 1, muidugi kõige võimsamas konfiguratsioonis. Hiljem lisanduvad veel Hummer 2X ja 3X variandid, mis on vastavalt kahe ja kolme elektrimootoriga. Viimane variant on tehniliselt identne Edition 1-ga, kuid kahe mootoriga lahendus vähendab võimsust 625-hobujõuni.

2024. aastal, saabub ka soodsaim elektriline Hummer 2 variant. Samuti kahe elektrimootori ja 625 hobujõuga eristub see 2X mudelist väiksema aku ja aeglasema laadimisvõimekuse poolest (400V, aga kallimatel versioonidel 400V).

Seega on sõiduulatus soodsaimal variandil ka pisut väiksem. Kui 2X, 3X ja Edition 1 saavad pisut üle 483 km sõite ühe laadimisega, siis Hummer 2 vaid 402 km.

Siiski saab soodsaima elektri Hummeri puhul lisavarustusest valida suurem aku ja kiirema laadimise nagu kallimatel variantidelgi. Ainult 2X, 3X ja Edition 1 variantidel on lisavarustuses saadaval Extreme Off-Road Package.

Kangema maastiku vallutamise jaoks saab selle lisaga kaasa 18-tollised veljed, mis on eraldi suurte maastikurehvidega ja näiteks ka põhjakaitse. Antud lisaga väheneb aga sõiduulatus umbes 32 km võrra.

Paketiga tulevad muuhulgas veel kaasa elektroonilised diferentsiaalilukud ja UltraVision kaamerate süsteem ümberkaudse maastiku jälgimiseks.

Veel ühe huvitava lisana oskab elektriline Hummer akudest olevat elektrit jagada. Näiteks saab sellega pakkuda toidet erinevatele elektriseadmetele, kui juhtud kuskil telkima või isegi vähesel määral laadida mõnd teist elektriautot.

Hinna poolest on Hummeri kastita variant üsna sarnane pikapiga. Dollaritest eurodesse arvutatuna on kalleim Edition 1 koos Off-Road lisaga 93 616 eurot ja ilma 89 383 eurot.

Soodsamad 2X ja 3X variandid on vastavalt 76 178 eurot ja 84 643 eurot ja soodsaim elektriline Hummer 2 mudel algab aga 67 713 eurost.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.