Elektriautod

Lexus tutvustas lähiaastate plaane ning näitas 600 km sõiduulatusega ideeautot

Lexus LF-Z

Rubriiki toetab

Lexus tutvustas täna ülemaailmselt uut elektrilist ideeautot LF-Z Electrified, mis tutvustab brändi uue ajastu algust ja plaane elektritehnoloogia valdkonnas. Lisaks avalikustas Lexus mitmeid lähiaastate eesmärke.

2025. aastaks tutvustab Lexus 20 uut või uuenenud mudelit, mille seas on enam kui 10 elektriautot (BEV), pistikhübriidi (PHEV) või iselaadivat hübriidi (HEV). Lexus plaanib tugevdab sedaanide ja SUV-de valikut ning otsib võimalusi tuua turule ka täiesti uusi premium-klassi sõidukeid. Plaan on tutvustada nii sportmudeleid kui ka autojuhiga sõidutamiseks loodud mudeleid ehk siis luksusautosid.

2025. aasta üheks eesmärgiks on tuua ülemaailmselt turule iga olemasoleva mudeli elektriline versioon. Prognoosi järgi moodustavad elektrilised sõidukid selleks ajaks Lexuste müügist enam kui poole. Lisaks on Lexusel soov saavutada 2050. aastaks kõikide mudelite elutsüklit arvesse võttes süsinikuneutraalsus – seda nii materjalide tootmise, logistika kui ka sõiduki taastöötlemise osas.

Tänasel üritusel esitles Lexus uut ideeautot LF-Z Electrified, mis annab aimu 2025. aastaks valmivate mudelite jõudlusest, disainist ja tehnoloogiast. Ideeauto 90 kWh aku kestab WLTP tsükli järgi 600 kilomeetrit. 4,8-meetrise sõiduki tühimassiks on märgitud 2100 kg ning kiirendus 0-100 km/h võtab 3 sekundit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.