Elektriautod

Ostubuum: elektriliste sõidukite ostutoetus sai otsa loetud tundidega

Audi e-tronFoto: Karl-Erik Idasaar

Rubriiki toetab

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) lõpetas elektriliste sõidukite ostutoetuse taotluste vastuvõtu seoses eelarve täitumisega. Huvi oli väga suur, esimesse vooru saabus taotlusi rohkem kui kogu meetme eelarve, milleks on 1,2 miljonit eurot.

Taotlusvoor suleti 17. jaanuaril 2020 kell 13:00. Toetust soovitakse saada enam kui 200 elektrilise sõiduki soetamiseks. Taotlejatest 1/3 on eraisikud ja 2/3 ettevõtted.

KIKi juhataja Andrus Treier sõnab, et on väga positiivne, et huvi on suur, kuid seoses sellega tuleb Keskkonnaministeeriumi ja KIKi koostöös leida taotlejate jaoks mõistlikem lahendus.

“Kaalume erinevaid variante toetusmeetme eelarve mõistlikuks kasutamiseks, et kõik osapooled oleksid tulemusega rahul. Kindlasti tahame vältida taotlejatele lisanõuete esitamist või täiendavat bürokraatiat. Anname sellest täpsemalt esimesel võimalusel ka avalikkusele teada.”

Esimesed otsused kolme nädala pärast

KIK vaatab esitatud taotlused läbi nende laekumise järjekorras maksimaalselt 70 päeva jooksul. Loodetavasti saab esimesed otsused teha juba kolme nädala pärast. Kui taotlus on menetlusse võetud, siis hinnatakse see lõpuni ja antakse taotlejale võimalus vajadusel puudusi parandada.

KIK toetab uute täiselektriliste M1 ja N1 kategooria sõidukite ostu. Toetuse summa ühe sõiduki kohta on 5000 eurot ning elektrisõiduki hind võib olla kuni 50 000 eurot käibemaksuta.

Toetust antakse Euroopa Liidu kasvuhoonegaaside lubatud heitkoguse ühikutega kauplemissüsteemi enampakkumistuludest ning toetusmeetme töötas välja Keskkonnaministeerium.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.