Elektriautod

Lotus kolib oma elektriautode tootmise Hiinasse ning avaldas tulevikuplaanid

Foto: Lotus.

Rubriiki toetab

Kergete ning kiirete sportautode poolest tuntud Lotus kolib suure osa oma tootmisest Hiinasse, Wuhani, kus hakatakse valmistama firma uusi elektriautosid. Selleks tarbeks on Lotus sõlminud lepingu Hiina autotootjaga Nio.

Hiinas hakatakse valmistama nii peatselt debüteerivat Lotus Type 132 linnamaasturit kui ka Type 133 nimelist neljaukselist sedaani. Lisaks avaldati tulevikuplaanid veel ühe linnamaasturi jaoks.

Wuhani tehas avatakse selle aasta lõpus, hiljemalt 2024. aastaks lisandub sinna juurde Lotuse tehnoloogiakeskus. Esialgu peaks tehas olema võimeline tootma kuni 150 000 autot aastas, seda on 15 korda rohkem kui Lotus praegu suudab.

Tehase ning keskuse loomine läheb maksma enam kui miljard eurot, kogu ettevõtmine hakkab toimima miljoni ruutmeetri suurusel alal. Tegu on ka esimese tehase maailmas, kuhu on integreeritud 16 kurviga “intelligentne ringrada”, kus autod suudavad tabada kuni 225 km/h tippkiirust.

Sportautod Emira ning Evija siiski Hiinasse ei koli, need valmistatakse jätkuvalt Lotuse peakorteris Inglismaal Hethelis. Seal kavatsetakse valmistada ka Alpinega koostöös arendatav sportauto Type 135.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.