Eestist saab juba osta elektrilist sportmaasturit Lotus Eletre, kuid mitte esindusest

Fotod: Auto24.ee

Nüüd, kui Lotus on hakanud tootma rohkem igapäevakasutuseks mõeldud elektriautosid, nagu Eletre linnamaastur ja saabuv Emeya elektrisedaan, on Briti margi sõidukite kättesaamine läinud hoopiski keerulisemaks. Auto100 enam Lotuste müügiga ei tegele, kuid õnneks on muud vahendajad abiks.

Alates 2007. aastast oli Auto100-l sõlmitud leping Lotus Cars Ltd.-ga, mis võimaldas Eestis ametliku esindusena müüa Lotuse sportautosid ning teostada ka hooldus- ja teenindustöid. Suurema kärata aga lõppes koostöö Lotuse ja Auto100 vahel tänavu juulis.

Kuigi Lotuse praktilised elektriautod hakkavad alles saabuma, on viimased 16 aastat kahjuks näidanud, et fokuseeritud ja kompaktsed sportautod, mida Lotus siiani pakkunud on, pole Eesti turul peale läinud.

Koostöö on külmutatud

Auto100 esindaja Janek Aaviku ütles, et koostöö Lotusega on n-ö külmutatud, kuna aastaid pole neil tooteid sisuliselt olnud ning autopark pole kasvanud.

“Täna on Eestis 16 autot, millest ainult mõni on kasutuses, ning see pole piisav lepingust tulenevate kohustuste püsivaks katmiseks. Oleme äraootaval seisukohal, kuni on selgem, mis struktuur Lotuse võrgustikus üldse tulevikus olema saab. Mark on aastaid varjusurmas olnud ja alles otsib uut kohta turul. Lotust teenindame ikka, olles sõltumatu töökoda. Inimesed ja seadmed on olemas,” ütles Aavik.

Olgugi et ametlikku Lotuse esindust pole, saab läbi teiste vahendajate autod siiski Eestist kätte. Näiteks ilmus hiljuti uue Lotus Eletre elektrimaasturi müügikuulutus, avaldajaks FirstEV.

Mustal 450 kW (612 hj) ja kahe elektrimootoriga Eletrel on nelikvedu ning sõiduulatus kuni 600 km. Auto läbisõit on kõigest 900 kilomeetrit. Sisuliselt uus, esinduse vääriline auto.

Varustusest torkab silma 2160 W võimsusega KEF-helisüsteem, millel on 23 kõlarit ja ka massaažifunktsiooniga esiistmed. Sõidu turvalisuse koha pealt on elektrimaasturil ka LiDari-süsteem, mis oskab sõiduteed ja auto ümbruskonda palju detailsemalt jälgida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.