Nissan hakkab elektriautode sportlikke variante tutvustama Nismo nime alt

Nissan Leaf Nismo RC prototüüp. Foto: Nissan

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Sarnaselt teiste automarkidega on ka Nissanil suured plaanid mudelivaliku elektrifitseerimiseks. Hetkel on plaanis 15 uut elektriautot aastaks 2030. Uued mudelid vajavad ka sprotlikemaid variante ning sellisel juhul tuleb mängu Nismo bränd, vahendab Top Gear.

Volvo sportlik bränd Polestar pakub vaid elektriautosid ja sarnane lahendus on plaanis ka Nissanil Nismo (tuleneb sõnadest Nissan Motosport) alt.

Monaco Vormel E sõidu intervjuus rääkis Nissani Euroopa juht Guillaume Cartier, et nad juba vaatavad aktiivselt, millised saabuvad elektriautod võiksid saada eraldi Nismo variandi.

“Nismo on meie vara ja me soovime seda taaselustada,” sõnas Cartier. Korralikud Nismo mudelid vajavad investeeringut ja arendustööd, mida Nissan ka kindlasti plaanib. “Siinkohal on selge,mida ennekõike muuta tuleb: vedrustus ja jõuallikas,” kommenteeris saabuvaid muutusi Nismo mudelitel.

Siiani pole ühtegi elektrilist Nismo embleemiga autot ilmunud, vähemat mitte tootmisvalmis masinat. Õnneks on Nismo insenerid kätt juba elektriautodel harjutanud küll, kui mõned aastat tagasi avaldati Leaf elektriautost ringrajasõiduks mõeldud prototüüpauto Leaf Nismo RC.

 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.