Elektriautod

Petlikult sportlik Honda e saab Red Bulli värvid ja laia bodykiti

Rubriiki toetab

Briti tuuningfirma Old School Engineering on loonud tõenäoliselt kõige ägedama Honda e elektriauto. Lai bodykit ja Red Bulli Vormel 1 meeskonnast inspireeritud disain on pühendatud hiljutisele F1 tiitlile.

Honda e pole muidugi esimene auto, mis pähe tuleb, millele võiks laia bodykiti panna. Kuid armsa elektriauto palju matšolikumaks muutmise on britid sellegipoolest ette võtnud ja seda päris tõsiselt. Vähemalt silma järgi.

Selgelt on keskendutud autovälimusele. Pea kõik klaasidest allpool on muudetud, alates laiematest küljetiibadest, lõpetades agressiivse esiosaga, millel isegi esiplitter ja tagumine kaitseraud, millele on lisatud ka korralik difuusor. Tagaosa ehib ka muidugi tiib.

Auto rööbe on flantside abil laiemaks tehtud. Kõik kerepaneelid lasti uuesti toota ja seda juba süsinikplastist.

Kindlasti muudab auto välimus Honda e voolujoonelisust negatiivselt ja sööb natukene elektriauto sõiduulatust. Samas võivad kergemad kerepaneelid natuke kilomeetreid tagasi anda.

Välimusest hoolimata pole tehniliselt autot aga üldse muudetud. See tähendab, et maksimaalne võimsus on 154 hj (113 kW) ja 315 Nm, nagu Honda e võimsam variant tehasest tuleb. Otseselt mitte kiire just auto.

Üllatuslikult kavatseb Old School Engineering aga müüa limiteeritud arv sellise bodykitiga Honda e’sid. Hind pole hetkel veel avaldatud, aga võttes arvesse, et kerepaneelid saavad kõik olema süsinikplastist, ei saa see kindlasti odav olema.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.