Elektriautod

Peugeot 508 HYBRID sõidab ainult elektriga üle 50 kilomeetri

Rubriiki toetab

Peugeot on teada andnud, et iga nende mudel saab lähiaastate jooksul elektrifitseeritud versiooni. Nüüd kuulutati välja ka Peugeot 508 ja 508 SW hübriidversioonid..

Peugeot 508 HYBRID sedaani läbisõiduulatus 100% elektrirežiimis on kuni 54 km ja CO₂ heitmeid jõuab õhku 29 g/km kohta. Universaalkerega 508 SW HYBRID’i täiselektriline sõiduulatus on kuni 52 km ja CO₂ heitkogus 30g/km.

Mõlemad uued energiatõhusad mudelid võtavad paberi järgi kütust vaid 1,3 liitrit 100 kilomeetri kohta, kuid siin tuleb arvestada pistikhübriidide mõõtetulemuste metoodikat, mis ei kipu alati päris reaalsele elule vastata. Samas on reaalse numbri näol ilmselt tegu ikkagi väga säästliku sõidukiga.

Peugeot pakub enda sõnul tasakaalukat lähenemist tulevikuvisioonidele ning erinevatele jõuallikatele.

“Bensiin, diisel, hübriid või elekter – iga inimene peab saama ise valida, milline mootoritüüp tema isiklike eelistuse ja maailmavaatega kõige enam sobib”, ütles Peugeot Baltikumi tegevjuht Andrus Kuus

“Vaid paari aasta perspektiivis saab iga Peugeot mudel ka pistikhübriid- või elektriversiooni,” lisas Kuus.

Kahe mootori võimsus kokku 225 hj

Uued Peugeot 508 ja 508 SW pistikhübriidid ühendavad omavahel 180 hj (132kW) PureTech mootori ja 110 hj (80kW) elektrimootori, mis võimaldavad kombineeritud maksimaalseks võimsuseks 225 hj (165kW).

Aku mahutavus on 11,8 kWh ja akude täielik laadimine võtab Wallbox laadijaga aega vaid 1 tund ja 45 minutit.

Uued 508 ja 508 SW pistikhübriidmudelid on Baltikumis saadaval alates 2020. aasta kevadest kolmes varustustasemes: Allure, GT Line ja GT, millest viimase standardvarustuses on uhiuus Alcantara® Greval Grey polster. Hinnad selguvad lähikuudel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.