Renault jätkab kuulsate mudelite tagasitoomist elektriautodena Twingoga

Fotod: Renault

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Prantsusmaa autotootja arvab, et retrolik stiil ja mudelinimede taaskasutus on õige tee uute elektriautode puhul, nagu näiteks saabuva Renault 5 puhul. On juba teada, et plaanis on ka Renault 4 ning äsja avaldasid nad ka uue elektrilise Twingo kontseptauto.

Uus ideeauto on inspireeritud just esimesest Twingo põlvkonnast, mis oli turul 1990ndatest kuni 2000ndate alguseni. Kuigi hetkel on tegu kontseptautoga, siis Renault’l on kindel suund väike luukpära 2026. aastaks ka turule tuua.

Disaini osas on äratundmisrõõmu küllaga ja isegi kolmeosaline “õhuvõtu ava” on kapoti ülemisse äärde tagasi toodud, mis vähemalt ideeauto puhul on hoopiski kolm väikest ekraani, mis näiteks oskab näidata aku täituvuse protsenti.

Tehnilise poole pealt pole Renault palju hetkel jaganud, kuid on teada, et üks tähtsaimatest punktidest on auto enda elektrikulu vähendamine. Väidetavalt on eesmärgiks vaid 10 kWh/100 km.

Peamine siht Twingoga on pakkuda soodsat lahendust, mis laiendaks elektriautode kättesaadavust ning pakuks konkurentsi järjest enam Euroopasse jõudvaid, madalama hinnaga Hiina masinatele. Eesmärgiks on elektriauto, mille baashind oleks alla 20 000 euro.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.