Elektriautod

Renault plaanib Zoe RS sportlikku elektriautot

Renault Zoe e-sport kontseptauto

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 nüüd kohal!
Vaata www.peugeot.ee

Renault võib oma Renault Sport RS-autode ridadesse lisada ka elektrilise sportlikku Zoe luukpära, vahendab Evo.

Tänavu on turule jõudnud uhiuus viienda põlvkonna Clio luukpära. Uus kompaktne Renault sai meie toimetajalt positiivse hinnagu, senikaua kuni lubad haarata värvikatest võimalustest, mida Cliole pakutakse nii kerevärvi kui ka interjööri osas.

Sarnaselt Renault Megane’iga kaasneb ka Clio luukpäraga viimaste generatsioonide puhul alati ka see kõige sportlikum RS-variant. Seega millal võiksime näha uut Clio RS-i? Evo sõnul ei pruugi seda enam juhtudagi.

Clio RSi asemel elektriline RS?

Renault toote planeerimise asepresidendi Ali Kasai sõnul ei tasu Clio RS enam ennast ära. Kuid elektrilise Zoe luukpära sportlik RS-variant võib olla prantsuse autotootjal palju atraktiivsem lahendus.

“Me peame järgima praeguseid trende ja leiutama sportlike autode tulevikku,” lisas Ali Kasai. Juhtumisi pole see ka esimene kord, kui Renault kompab sportliku elektriauto võimalusi.

2017. aastal ehitas Renault Zoe e-sport kontseptauto. Elektriline väike luukpära omas 460 hj, nelikvedu ja 3,2-sekundilist kiirendusaega sajani. Tõenäoliselt võtab potentsiaalne tootmisesse jõudev Zoe RS disainielemente just sellest samast ideeautost.

Et aimu saada, milliseks on väikesed, sportikud, elektri jõul liikuvad luukpärad võimelised, vaata testsõitu Zoe e-sport kontseptautoga siit:

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.