Rimac Nevera lõi enam kui 20 aastat püsinud tagurpidi sõitmise kiiruserekordi pilbasteks

Fotod: Rimac

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Isegi veider, et see rekord nii kaua püsis, sest elektrimootorite ajastul võiks 2001. aastal Caterham Fireblade’i püstitatud 165 km/h ammu purustatud olla. Kui Caterhamile jõudu andnud Honda CBR900RR tsiklimootori kõik 6 käiku pandi tagurpidi toimima, siis elektrimootorite maailmas on see palju lihtsam.

Rimac Nevera igal rattal on oma elektrimootor ja nende koguvõimsus on 1408 kW (1914 hj). Natuke progemist ja hoia ainult kinni! Tulemuseks ametlik uus tulemus, milleks on 275,7 km/h. Motor1 on välja toonud, et see on kiiremini, kui uus Ford Mustang Dark Horse suudab edaspidi sõita (259 km/h).

Tuleb uskuda Rimacit ja Guinnessi rekordite raamatut, et siin pildil sõidab auto tagurpidi ja väga kiiresti.

Päris nii lihtne muidugi asi pole, sest Rimaci insenerid tõid välja, et kuigi mootori ja võimsuse taha asi ei jää, siis kogu auto aerodünaamika, vedrustus ja ka jahutus ei ole mõeldud tagurpidi kiiresti sõitmiseks. Seega jooksutati enne arvutis kõvasti simulatsioone ning leiti, et 240 km/h võiks täitsa tehtav olla.

Rimaci testisõitja Goran Drndak ütles, et reaalsuses polnudki midagi väga rasket, kõik liigutused pidid lihtsalt väga sujuvad olema. Veidike harjutamist ja harjumist ning 275 km/h oligi käes.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.