See on Lexuse elektriauto, mis tuleb müügile juba järgmisel aastal

Lexus UX300e

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Lexus esitles oma esimest akutoitega elektriautot (BEV) UX 300e, mis kuulub margi kõige kompaktsemasse linnamaasturiseeriasse.

Alates sellest kui RX 400h 2005. aastal avalikustati, on Lexus olnud elektrienergial põhinevate sõidukite tehnoloogia teerajajaks. Tänavusel Tokyo autonäitusel lansseeris Lexus elektrienergia strateegia “Lexus Electrified”, mis hõlmab jõuseadme, rooli, vedrustuse ja pidurite integreeritud juhtimist, realiseerides hübriidautodes kasutatava mootori juhtimistehnoloogia maksimaalse potentsiaali.

Esimene pääsuke täiselektrilises maailmas

Lexus Balticu juht Raigo Kaseorg ütles, et elektriline UX 300e on kõige esimene “Lexus Electrified” alusel tootmiseks välja arendatud mudel. Lexuse insenerid jätsid selle loomisel puutumata UX linnamaasturi disaini ja muud omadused ning keskendusid elektriauto pakutavate omaduste täiendamisele.

UX 300e sõiduomadused on paremad tänu madalale raskuskeskmele, mis tulenevad mootori ja aku paigutusest sõiduki kere all. Sõidurežiimi valimise funktsioon võimaldab aga vastavalt situatsioonile juhtida sujuvat kiirendamist ja aeglustamist.

Omapärane aktiivne helijuhtimine

Lisaks sellele on UX 300e-l oma klassi üks vaiksemaid salonge. Kuigi elektriautod on juba oma loomult vaiksed, siis UX 300e aku kohale on lisatud heliisolatsioon, mis summutab välismüra, näiteks tuule või kivide hääle, mis muidu oleks märgatavad.

Aktiivne helijuhtimine (ASC) edastab ümbritsevaid looduse helisid, mis annavad aimu sõidutingimustest.

Lisaks suurendati mootori, inverteri, käikude ja suure võimsusega aku jõudlust. Kuna parandati kogu süsteemi jõudlust, siis saadi UX 300e sõiduulatuseks 400 km (NEDC).

Akud on varustatud temperatuuri juhtimise süsteemiga, mis töötab nii madalate kui ka kõrgete temperatuuridega. Ühtlasi on tõstetud sõiduki töökindlust erinevate monitoorimissüsteemide kasutamisega, mis reguleerivad laadimist ja ennetavad erinevaid olukordi, teiste seas näiteks ülelaadimist.

Olulist infot saab telefonirakendusega

Kui kasutada nutitelefoni ühendamiseks Lexus Link rakendust, saavad juhid jälgida aku laetuse taset ja sõiduulatust.

Samuti on lisatud ka laadimiskontrollerid, näiteks taimeri funktsioon, mis informeerib omanikku, kui sõiduk on täielikult laetud ja planeerib laadimist vastavalt sellele, millal sõidukit eeldatavalt kasutatakse või kui energiahinnad on madalad. Peale selle võimaldab rakendus omanikul auto kliimaseadet eemalt juhtida.

UX 300e ülemaailmne avalikustamine toimus Guangzhou rahvusvahelisel autonäitusel 22. novembril. Müüki on plaanis Hiina ja Euroopa turgudel alustada 2020. aastal ning Jaapanis 2021. aasta alguses.

 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.