Elektriautod

Selline näeb välja Porsche Taycani interjöör

Rubriiki toetab

Porsche avaldas pildid oma esimese elektriauto interjöörist ja pettumiseks pole põhjust.

Saksa sportautode tootja on viimaste 911, Panamera ja Cayenne mudelitega tõstnud interjööri kvaliteeti. Muidugi ei ole erandiks ka peatselt avaldatav Taycan elektriauto, mille salong rõhub rohkem digitaalsele elektroonikale.

Üldine disain ja ilme on muidugi äratuntavalt Porsche, kus on natuke 911 sportautost pärit jooni ja Panamerast pärinevat luksuslikkust.

Porsche esimene elektriauto on ka esimene, kus puuduvad analoognäidikud, selle asemel näitab 16,8-tolline ekraan juhile rooli tagant kõike vajalikku infot. Lisaks on veel interjööri keskel 10,9-tolline ekraan ja keskkonsooli madalamas osas veel 8,4-tolline puutetundlik ekraan.

Esimest korda saab lisavarustusest tellida ka veel neljanda, samuti 10,9-tollise puutetundlikku, ekraani, mis on kõrvalistuja ees. Kuigi sellega ei saa sõidurežiime ega otseselt autoga seonduvaid sätteid muuta, saab kasutada seda näiteks muusika ja navigatsiooni kontrollimiseks.

Kokku teeb see siis neli erinevat ekraani. Sellest peaks ka kõige suurematele ekraanilembelistele piisama.

Ekraanide rohkus tähendab muidugi vähem füüsilisi nuppe – loodame, et displeide kasutamine on küllalt intuitiivne ja nuppudest puudust ei tunne.

Kuid Porschele meeldib siiski traditsioon ja armatuuri keskele on paigutatud analoog kell. Sarnaselt erinevatele sportauto mudelitele, millel on SportChrono pakett valitud.

Tere autoga saame tutvuda aga juba 4. septembril, kui toimub Porsche Taycan avalik debüüt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.