Porsche avaldas esimesed fotod Panamera uue põlvkonna interjöörist

Uues mudelipõlvkonnas, mida avalikkusele esitletakse 24. novembril 2023, demonstreerib Porsche Panamera juhikeskset juhtimiskontseptsiooni Porsche Driver Experience, mis esmalt võeti kasutusele Taycanil ning sisaldab täisdigitaalset ekraani, laia valikut isikupärastamisvõimalusi ja tootja sõnul vaistlikku kasutamist.

Kontseptsiooni eripära on juhtimiseks otseselt vajalike juhtseadiste grupeerimine rooliratta ümbrusesse. Kõik põhifunktsioonid on tänu sellele kiiresti ja vaistlikult kättesaadavad. See lihtsustab uue Panamera juhtimist kõikides sõiduolukordades ning eriti kurvisõidul.

Näiteks paigutas Porsche roolile lülitid, mida kasutatakse näidikupaneeli menüüdes liikumiseks ja sõidurežiimi valimiseks. Käiguvalits asub otse rooli kõrval. Sel moel jääb vabaks keskkonsool, kkuhu sai paigutada kliimaseadme puutetundlike pindade ja füüsiliste lülititega juhtpaneeli.

Keskkonsoolis paiknevad ka uued, täielikult ribideta ning elektriliselt reguleeritavad ventilatsiooniavad. Nupuvajutusega on võimalik valida kliimaseadme erinevaid eelsalvestatud ja isikupärastatud seadistusi. Ka on keskkonsoolis asuv panipaik nüüd suurem.

Eraldiseisev digitaalne 12,6-tollise nõgusekraaniga näidikupaneel rõhutab juhikohta. Porsche jaotab sellel kuvatava sõiduinfo selgelt kolmele alale, mille jaoks on olemas erinevad kuvaprofiilid sõltuvalt varustusest ja valitud vaatest. Lisavarustusena pakutavat esiklaasinäidikut on võimalik hallata otse sportroolilt.

Esimest korda varustab Porsche Panamera üle kogu esipaneeli laiuse ulatuva meeleoluvalgustusega, rõhutades sel viisil sõiduki laiust. Kõik Panamera mudelid on nüüdsest veelgi mugavamad kui enne tänu istmetäiteks kasutatavatele täiustatud materjalidele, mis oma parema elastsusega lisavad mugavust.

Panamera pikendatud teljevahega mudelid saavad nüüd ka uue, rõhutatud kontuuridega tagaistmed, kus on istuda veel mugavam.

Esimest korda pakub Porsche Panamerale ka nahavaba sisustust, kus on ühendatud sportlikud kangad nagu Race-Tex ja Pepita.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.