Elektriautod

Volkswagen plaanib ID elektriautodest võimsamaid GTX mudeleid tootma hakata

Volkswagen ID 3 elektriauto.Foto: Volkswagen.

Rubriiki toetab

Volkswagen plaanib tulevikus toota sportlikke ID elektrimudeleid, mis hakkavad kandma GTX nime, vahendab Autocar autotootja nimetuks jäävaid allikaid.

Sakslane on uuele mudeliseeria nimele juba kaubamärgi hankinud ja valinud välja ID elektriautod, millest võimsamaid versioone plaanitakse toota. Sealhulgas peaks GTX versioon tulema näiteks elektrilisest Crozz kupeest, mille sportlikuma versiooni nimeks võib saada ID 5 GTX.

Seni on Volkswagen sportlikel mudelitel kasutanud GTI, GTD ja GTE nimesid, vastavalt bensiini-, diisli- ja hübriidmudelitele. Autocari allikate kohaselt toimub esimese sportlikuma elektriauto – ID 5 – avalikustamine suure tõenäosusega 2021. aasta alguses. Volkswagen pole hetkel GTX mudelite tuleku kohta ametlikku avaldust teinud.

Volkswagen ID 5 ehk ID Crozz (ideeauto), millest plaanitakse kuulduste kohaselt võimsamat GTX versiooni.Foto: Volkswagen.

Sarnaselt GTI, GTD ja GTE mudelitele on ka GTX mudelisarjalt oodata tavalistest mudelitest erinevaid välis- ja sisedetaile, mis peaks sõidukitele sportlikuma mulje andma. Lisaks välimusele on muudatusi oodata ka elektriautode jõuajamites. X-täht GTX nimes peaks tähendama nelikvedu, mis võib tähendada, et võimsamad mudelid tulevad juba kahe mootoriga – üks esi-, teine tagateljel.

Hetkel on Volkswageni elektriautode seeriast võimsaim mudel 200-hobujõuline ja tagaveoline ID 3. Volkswagen plaanib lisaks GTX mudelitele R-osakonna alt veelgi võimsamat ID mudeliseeriat.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.