Gaasiautod

Dacia pakub nüüdsest kõikidele uutele mudelitele 230 euro eest gaasiseadet

Fotod:Dacia.

Dacia hakkab oma mudelitele Duster, Sandero, Sandero Stepway, Logan ja Logan MCV pakkuma vedelgaasiseadmeid, mida on võimalik bensiinimootorile juurde soetada 230 euro eest.

Vedelgaasiseadet pakutakse uuele TCe 100 üheliitrisele turbomootorile, mille pöördemomendiks 170 nm juba 2000 p/min paiku. Ühtlasi tekib LPG seadet kasutades ka 11% vähem CO2 heitmeid kui sarnastel bensiinimootoritel.

Kuigi LPG kütust kasutava mootori keskmine kütusekulu on tavapärasest pisut suurem, on kilomeetripõhine kulu bensiinimootorite puhul kuni 30% ning diiselmootorite puhul kuni 8% väiksem.

Dacia võib sõita nii bensiini-kui ka vedelgaasi peal, sest kummagi jaoks on saadaval eraldi paak. Üleminek võib toimuda kas käsitsi salongis asuva lüliti kaudu või automaatselt, kui vedelgaasipaak tühjaks saab. Kahe paagiga on Daciate sõiduulatus üle 1000 kilomeetri.

Gaasiseade paigaldatakse otse tehasest ning see on valmistatud terasplekist. Seade paigaldatakse varuratta kohale ning see vastab kõikidele ohutusstandarditele.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.