Gaasiautod

Volkswagen lõpetab uute gaasiautode arendamise

Foto: Shutterstock.

Seni Euroopa suurim CNG-autode tootja Volkswagen Grupp lõpetab uute gaasiautode arendamise ja võtab sihi ainult elektrile, kirjutab Saksa väljaanne Handelsblatt.

Mõni nädal tagasi teatas Volkswageni juht Herbert Diess juhatuse koosolekul, et firma suurimaks konkurendiks on Tesla ning ühtlasi teatas, et on aeg gaasiautodega hüvasti jätta. Hetkel müüvad CNG-mudeleid lisaks Volkswagenile ka tütarfirmad Škoda ja Seat.

Paistab, et edaspidi keskendub VW eksklusiivselt elektriautodele, vaadates kõrvale ka vesinikust ja teistest alternatiivsetest kütustest.

Diessi sõnul ei panusta gaasiautod piisavalt keskkonna kaitsesse, mis läheb vastuollu paari päeva eest uut Volkswagen Caddy’t esitlenud VW kaubiku osakonna juhi Thomas Sedrani sõnadega, kes lubas viiendast põlvkonnast ka CNG-versiooni.

Plaani kohaselt toodetakse ja müüakse praegused gaasiautode põlvkonnad eluea lõpuni ära, kuid uusi enam juurde ei planeerita arendada. See tähendab, et praegune Caddy ja ka uus Golf saavad küll surugaasiga versioonid, kuid peale seda on Volkswageni valikus gaasiga lõpparve.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.