Hea nipp

3 praktilist nippi autoomanikule, mida kõik teadma peaks

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Iga autojuht kasutab auto hooldamiseks või selle eest hoolitsemiseks mingeid nippe, mida kunagi kuskilt on kuulnud. Sellised suust suhu liikuvad praktilised nõuanded võivad kasulikud olla ka teistele. Toome välja neist kolm, mida iga autojuht kasutada saab ja seeläbi enda elu vajalikus olukorras kergemaks teha.

Kasuta teleskoop-rattavõtit rattaristi asemel

Enamik autojuhte ei pööra tõenäoliselt tähelepanu sellele, kas neil on pagasiruumis teleskoop-rattavõti või rattarist – peaasi, et üks neist olemas on, kui rehv peaks purunema.

Kui aga valima peaks, tasuks siiski eelistada teleskoop rattavõtit ja seda kahel põhjusel. Esiteks saab vajadusel kasutada oma keharaskust, et kinni jäänud poldid lahti meelitada. Teiseks saab selle otsa vajadusel lisada mõne raudtoru, mis aitab jõuõlga pikendada ning suurema tõenäosusega põikpäised poldid lahti kangutada.

Lapi rehviauk kruviga

Kiireks rehviparanduseks ei pea alati rehvi vahetama tormama, vajadusel saab olukorra ajutiselt lahendada ka kruviga. Sarnaselt rehvi remondikomplektis olevale nöörile, millega auke parandatakse, saab selle kinni panna ka auku kruvitud kruviga.

Nii saad vältida rehvi õhust tühjaks jooksmist ning võidad aega rehviparanduspunkti jõudmiseks. Tasub siiski tähele panna, et sel viisil parandamine eeldab, et pärast seda tuleb pöörduda professionaalide poole või hankida uued rehvid.

Kasuta vedelike valamiseks kruvikeerajat

Kui on vajadus lisada autole vedelike, näiteks mootoriõli, saad seda teha kruvikeeraja abil. Aseta kruvikeeraja õlipaagi ava kohale ning vala õli mööda kruvikeerajat alla. Nii väldid selle sattumist igale poole mujale kui õlipaaki ning hoiad mootoriruumi puhtana. Siinjuures vaata kindlasti üle, et kasutatav kruvikeeraja oleks täiesti puhas ja et sa midagi ära ei kriimusta.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.