Hea nipp

7 automuuseumit Euroopas, mida külastada

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Enam pole kaugel see aeg, kus paljud pered ja sõpruskonnad oma autodel mootorid kuumaks ajavad ning Euroopat risti ja põiki läbi hakkavad kammima. Suvi ja puhkuste aeg on tulekul.

Lisaks muudele vaatamisväärsustele, tasub võimalusel reisikavasse panna ka mõne automuuseumi külastus. Siin on mõned soovitused, mida külastada tasuks.

Technik Museum Sinsheim (Saksamaa)

Sinsheimi automuuseum paikneb Frankfurdi linnast umbes tunni kaugusel. Kokku laiuvad eksponaadid pea 32 000 ruutmeetrisel pinnal ning siit leiab huvitavat igat tüüpi tehnikahuviline. Välja on pandud sõidukeid klassikalistest kuni sportautodeni, kuid ka lennukeid ja muud tüüpi tehnikat.

Vaatamist on muuseumis terveks päevaks, lisaks saab koha peal kõhu täis, lapsed mänguväljakutel mängida ning kui päev venib pikale, siis ka öömaja.

Technik Museum Speyer (Saksamaa)

Sinsheimist veidi eemal paikneb teine suur tehnikamuuseum. Siin on keskendutud ainult sõiduautode asemel laiemalt erinevale tehnikale. Eksponaatideks on rongid, lennukid, laevad ja ning isegi kosmosetehnika.

Cité de l’Automobile (Prantsusmaa)

Sellest Mulhouses asuvast muuseumist Prantsusmaal leiab maailma suurima autokollektsiooni. Kokku on kollektsioonis 520 erinevat sõidukit, millest 400 on välja pandud. Lisaks asub selles muuseumis ka suurim Bugattide kollektsioon.

FCA Heritage Hub (Itaalia)

Heritage Hub on värskelt avatud automuuseum Torino lähedal. Väljapanek paikneb 15 000 ruutmeetrisel pinnal ning eksponeerib FCA (Fiat Chrysler Automobiles) grupi sõidukeid.

Kirjutasime hiljuti ka uuest muuseumist Geeniuses, saad selle kohta lugeda siit.

Museo Nazionale dell’Automobile (Itaalia)

See muuseum paikneb Põhja-Itaalias Torino linnas. Eksponaadid on paigutatud 19 000 ruutmeetrisele pinnale kolmel korrusel. Muuseumi kollektsioonist leiab umbes 200 autot 80 erinevalt tootjalt ning nende seas on ka suur hulk rariteetseid mudeleid vähemtuntud Itaalia tootjatelt.

Haynes International Motor Museum (Suurbritannia)

Haynes’i muuseum paikneb Inglismaal Somersetis. Nende kollektsioon on riigi suurim, eksponaate on 400 ringis, kuhu kuuluvad nii autot kui ka mootorrattad.

Nagu arvata, leiab siit suure hulga Briti sõidukeid ning vabaaja sisustamise võimalusi tervele pere kogu päevaks.

Louwman Museum (Holland)

Haagis paiknev Louwmani muuseum on peamiselt keskendunud ajaloolistele sõidukitele ning on üks vanimaid taolisi erakogusid. Kokku on välja pandud pea 230 erinevat sõidukit ning muuhulgas leiab siit ka Hollandi tootja Spykeri mudeleid.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.