Hea nipp

Apple plaanib iOS uuendusega võimaldada auto uksi otse telefonist lahti lukustada

Foto: Scanpix/Reuters/Amit Dave.

Rubriiki toetab

Paljud autotootjad pakuvad oma mudelite jaoks eraldi rakendusi, mille abil on võimalik ka telefoni abil auto uksi lahti lukustada. Viimases iOS 13.4 uuenduses on leitud viide uuele funktsioonile CarKeys, mis peaks kõigile iPhone’i kasutajatele tooma võimaluse seda teha universaalselt.

9to5Mac portaal uuris uue iOS versiooni koodi ning avastas, et uue funktsiooni abil peaks tulevikus saama Apple’i telefoni abil auto uksi lahti ja kinni lukustada ning isegi autot käivitada.

Kuvatõmmis: www.9to5mac.com

Süsteem toimib NFC funktsionaalsuse abil sarnaselt pangakaartidele. Ehk siis ukse lahti tegemiseks tuleb see viia autoukse lähedale. Võimalik, et digitaalselt autovõtit saab tulevikus ka näiteks pereliikmetega omavahel jagada. Eeldusel, et võti seotakse Apple’i Wallet kaardirakendusega, võib uste avamine olla võimalik ka otse Apple Watch nutikella kasutades.

Kuna tegu on hetkel beetas oleva versiooniuuendusega, pole täpselt teada, mis mahus funktsioon päriselt kasutajateni jõuab ja millised autotootjad seda oma mudelitel lasevad kasutusele võtta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.