Hea nipp

Kuidas auto mootoriruum suveks korralikult puhtaks pesta?

Foto: kuvatõmmis/YouTube/Chrisfix.

Rubriiki toetab

Auto pesemine võib pealtnäha väga lihtsa tegevusena tunduda, kuid selleks, et töö saaks hästi ja juttideta tehtud, tuleb siiski teatud põhimõtteid järgida. Sama kehtib ka auto mootori ja mootoriruumi (engine bay) pesemise kohta, kuigi see on paljude autojuhtide jaoks tõenäoliselt koht, mille väljanägemisele suurt tähelepanu ei pöörata.

Siiski jätab puhas mootor ja mootoriruum autost hea mulje ning arvestades, et selle puhastamine ei ole tegelikult kuigivõrd suur töö, võiks sellele vähemalt korra aastas tähelepanu pöörata – näiteks enne suve.

Survepesur jäta garaaži – töö saab tegelikult koduste vahenditega tehtud

Survepesuriga auto pesemine on mugav ja üldiselt ka üsna efektiivne viis suurema mustuse lahti saamiseks ning pesuvahendi maha loputamiseks. Tehniliselt on kogu auto mootoriruum ehitatud veekindlalt, kuna autoga peab ju saama ka vihmase ilmaga ning läbi lompide sõita.

Üks kõige ülevaatlikuim ja lihtsasti järgitavamaid õpetusi auto mootori pesemise kohta kuulub tuntud autoteemaliste YouTube’i videode autorile Chrisfixile, kelle ligi 22-minutiline video vastab kõikidele küsimustele, mis mootoripesuga seoses tekkida võivad.

Nagu öeldud, on auto mootoriruum “tehniliselt” veekindel, kuid kindlasti pole kõiksugu pistikud ja ühendused tugeva ja kontsentseeritud veesurvele lõpmatuseni vastupidavad, mistõttu soovitab ka Chrisfix tungivalt auto mootorit survepesuriga mitte pesta. Selle asemel tuleks kasutada kergema survega duši või voolikut, mis ei kahjusta erinevaid mootoriruumis paiknevaid detaile.

Suures laastus jagab Chrisfix mootori pesemise viieks etapiks:

  1. Ettevalmistus – aku eemaldamine ja mootoriruumi üleüldiselt pesuks ette valmistamine.
  2. Kuiv pesu – harjad, suruõhk ja/või tolmuimeja (sobib isegi lehepuhur), et lahtine tolm ja mustus minema saada.
  3. Märg pesu – kerge survega pesur või dušiotsikuga voolik ja seebivesi, et õli ja suurem mustus maha pesta.
  4. Kuivatamine.
  5. Detailpesu – erinevate mootoriruumi pindade erinevate vahenditega üle käimine, et tulemus särav ja kestev jääks.

Ilmselgelt on videos kõik sammud kordades täpsemalt lahti seletatud ja ette näidatud, mistõttu tasub enne auto juurde tormamist see aeg leida ning video läbi vaadata – see on põhjusega kanali enimvaadatuim video.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.