Hea nipp

Kuidas ise auto esiklaasi parandada?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Väike täke esiklaasis võib halval juhul areneda edasi suuremaks praoks ning lõppeda sellega, et esiklaas tuleb vahetada. Mõnel juhul on aga võimalik täke käepäraste vahenditega ise parandada ning vältida pragude edasi levimine.

Saadud täke tuleks esimese asjana võimalikult kähku kinni katta, et mustus ja niiskus sinna sisse ei pääseks ja täket hiljem parandada oleks võimalik. Selleks võib kasutada näiteks väikest kleepsu.

Klaasi parandamiseks tuleb hankida spetsiaalne tuuleklaasi parandamise komplekt, mida saab autotarvete poest osta või tellida. Seejärel tuleb järgida lihtsalt komplekti kasutusjuhendit, et täke saaks korrektselt parandatud. Tuleb siiski arvesse võtta, et kõiki täkkeid pole võimalik sedasi parandada ning sellised komplektid töötavad enamasti väiksemate ja kindla kujuga täkete puhul.

Esindusse või töökotta tuleks pöörduda ka juhul, kui klaasi on juba tekkinud mõra või kui täke on tehtud autost seestpoolt.

Kuidas täket paranduskomplektiga parandada, vaata videost. Samalt kanalilt võib leida ka teist tüüpi komplektidega tehtud klaasiparandusi.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.