Hea nipp

Kuidas oma auto väärtust säilitada?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Auto on lihtsalt öeldes tarbeese, mis aja jooksul kulub ning mille väärtus kasutuse käigus paraku langeb. Selleks, et uuema sõiduki vastu vahetamisel vana eest võimalikult kõrget hinda küsida, tuleks kinni pidada nendest lihtsatest põhimõtetest.

Uus auto pole alati parim valik

Tuttuue auto hind kukub kohe, kui see esinduse väravast välja veereb. Nii et isegi kui uue auto soetamine ei valmista sulle raskusi, tasuks siiski ka järelturul ringi vaadata. Sealt võid leida paari aasta vanuseid mudeleid, mis on väikese läbisõiduga, hästi hoitud, ja mis peamine – nende müügihind on oluliselt madalam.

Autot valides uuri ka edasimüügi hindu

Kui sinu jaoks on oluline ka auto väärtus pärast 5 või 7 aastat, siis tasuks erinevate markide ja mudelite jaoks juba enne soetamist veidi uurimistööd teha. Ihaldusväärsemad margid nagu BMW, Audi, Mercedes kipuvad üldjuhul oma hinda paremini hoidma kui teised. Tõsi, nende ostuhind on tihti ka kõrgem.

Kindlasti ei tasu aga ainult margist lähtuda – arvesse tuleks võtta nii mudelit, väljalaskeaastat kui ka sõiduki omadusi nagu mootor, lisavarustus jms.

Väldi tuuningut

Selleks, et autot oleks tulevikus lihtsam müüa tasuks igasuguseid tuunitud ja eriliste värvilahendustega sõiduvahendeid vältida. Üldjuhul on selliste autode müümisel oluliselt väiksem huviliste ring ja müügitulu selle võrra ka väiksem.

Hoolitse auto eest

Regulaarselt hooldatud auto eest on järelturul oluliselt lihtsam küsitud hinda saada. Igasugused vead, mis autol müügihetkel esinevad, on tavaliselt heaks ettekäändeks hinnaga kauplemisel.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.