Hea nipp

Kuidas puhastada lindude viha alla sattunud autot?

Foto: YouTube, AMMO NYC

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Igapäevane mure, millega pea kõik autoomanikud kokku puutuvad on linnu väljaheite plekid autol. Mida kiiremini need maha saab seda parem – siin on näppunäited, mida jälgida, et auto kere, selle värv ja lakkpind võimalikut vähe kahjustada saaks.

Lindude väljaheited on auto kerele kahjulikud kahe peamise põhjusega. Need on happelised kahjustades värvil olevat lakkpinda ja seal leidub väikeseid kivikesi, mis niisama maha nühkides jätavad auto pinnale peale kriimud. Seetõttu on nende vajalik võimalikul kiiresti ja turvaliselt.

Kindlasti peab meeles pidama, kas autokere on kaitstud vaha või muu vahendiga, kaua on väljaheide autol juba seisnud ja kui palju on selles tahkeid osakesi.

Muidugi on kõige põhjalikum moodus teha autole korralik pesu, kuid iga väiksema kakapleki pärast autot koheselt pesta pole alati võimalik. Seega tulevad appi erinevad pihustatavad ained ja mikrofiiberlapid.

Turvaliseks eemaldamiseks on vaja lisada autokerele määrdeainet või lubrikatsiooni, et mustus võimalikult kergesti ja ohutult eemaldatud saaks. Selleks võib olla eraldi puhastusvahend näiteks putukate, väljaheidete eemaldamiseks või ka pihustatavad kiirvahad. Pihustades pesuainet lähedalt pleki peale, võib see juba suuremad tükid eemaldada.

Seejärel võta puhas mikrofiiber lapp, pihusta seda samuti valitud ainega ja aseta see plekile. Võimalusel kalla autokerel olevale lapile vett või pihustaka teiselt poolt peale pesuainet, seejärel seda õrnalt patsutades.

Lõpuks võib lapi autokerelt tõsta ilma nühkimiseta. Mikrofiiberlapp peaks kiududega ebavajalikust mustusest kinni haarama ja selle turvaliselt autokerelt eemaldama.

Vaata ka õpetlikku videot proffesionaalse detaileri Larry Kosilla poolt:

Märksõnad: ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.