Hea nipp

Kuidas tuhmunud autotuled jälle korda saada?

Rubriiki toetab

Kindlustamine on iizi

Uuri pakkumisi

Kui kunagi tehti tulede klaasid päris klaasist, siis tänapäeval kasutatakse enamasti selle asemel plastikut. Seda on lihtsam vormida ning materjal ise on oluliselt kergem. Siiski on neil ka miinus – nende pind kriimustub oluliselt lihtsamini ja tuhmumine omakorda vähendab valgusvihu efektiivsust.

Õnneks ei tähenda tuhmunud plastikkaitsed kohe uute ostmist, ka vanu on võimalik taastada ja nende sära tagasi tuua.

Tulede poleerimine

Kõige paremaid ja kauakestvamaid tulemusi annab tulede poleerimine. Selle käigus lihvitakse tulede pinnalt kahjustunud ja tuhmunud kiht. Seejärel kasutatakse poleerpastat, et tulede pind taas läikima lüüa. Kasutatakse ka erinevaid vahendeid, mis näiteks UV kiirguse eest lisa kaitsekihi tekitavad.

Soovitatav on lasta tuled poleerida professionaalide poolt, kes kasutavad õigeid töövõtteid ning spetsiaalseid vahendeid. Kel aga asja vastu endal huvi ja soov katsetada, leiab internetiavarustest mitmeid õpetusi.

Kodused vahendid

Lisaks eelnevale on võimalik tulede taastamiseks kasutada ka koduseid vahendeid, näiteks hambapastat või sooda ja äädika segu.

Sisuliselt toimivad need nagu lihvimispaber, kuna sisaldavad abrasiivseid osakesi. Tulede plastikpinda tuleb tugevalt vahendiga hõõruda ja seejärel leige vee ja lapiga puhastada.

See meetod on hea juhul, kui eesmärgiks pole perfektne tulemus ja vaja on tuled kiirelt ja odavalt korda saada. Kindlasti aga ei kesta tulemus nii kaua kui korraliku poleerimisega – tavaliselt püsivad tuled puhtana paarist nädalast kuuni.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.