Hea nipp

Kust leida autode õiged tehnoandmed?

Foto: Peugeot

Rubriiki toetab

Lugeja kirjutas, et otsib uut või vähekasutatud autot ja tahaks nende andmeid omavahel võrrelda, aga automüüjate kodulehed on mõnikord võimatult segased, sealt on infot raske leida. Ja kui leiadki, võib see olla puudulik.

Välismaa saitidest ei saa alati aru või on seal andmed teistes mõõtühikutes. Kas on olemas koht, kust leida kõikide autode usaldusväärseid tehnoandmeid?

Kaks portaali

Vastus on selline: uute autode põhjaliku hinna-, varustuse ja tehniliste näitajate info leiab eesti keeles näiteks auto24.ee portaalist. Avaküljelt otsige „Uued autod“ ja sealt navigeerige juba edasi.

Kui räägime ka kasutatud autodest, siis on välismaiseid veebikülgi, mis on keskendunud just tehnoandmetele, tõesti palju. Autolehe toimetajad on aastaid kasutanud hollandlaste ajakirja Autoweek kodulehte.

Sealt leiab põhjaliku info isegi päris vanade autode kohta, andmed on õiged, Euroopa autode kohta (mitte Ameerika turu kohta ega naelades-miilides jne) ning väga põhjalikud. Tõsi, sedagi saiti tuleb kasutama õppida ning alguses kõrvale võtta kasvõi Google’i tõlkefunktsioon, et hollandikeelsetest terminitest aru saada.

Tehnilistes andmetes on tõlgitavat siiski vähe, sest ühikutest ja numbritest saab enamasti järeldada, millest jutt. Valige avakülje rippmenüüdest teile huvi pakkuv mark, mudel ja viimasena „Specificaties“ ning oletegi õiges kohas.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.