Hea nipp

Miks peab talvel teistsugust klaasipesuvedelikku kasutama?

Rubriiki toetab

Esimeste külmade ja lume saabudes ilmuvad poelettidele ka teist värvi klaasipesuvedelikud. Aga värvi muutus neis polegi kõige olulisem, sest tegelikult loeb see, mis on kanistri sees.

Talvisel ajal on meie teed oluliselt porisemad ja mustemad ning selle heaks indikaatoriks on tavaliselt auto esiklaas. Mustuse tõhusaks eemaldamiseks kasutatakse talvistes pesuvedelikes alkoholi, mis klaasi jäätumise vastu aitavad. Lisaks sellele tähendab see seda, et vedelik ei jäätu paagis ära.

Mida suurem on alkoholi kontsentratsioon, seda suurem on ka tavaliselt külmakindlus – seda omakorda kajastab pakendil olev temperatuuri näit. Meie talvistes oludes on optimaalseim kasutada -21 kraadise näiduga vedelikku, mille toime on tõhusaim +5 ja -10 kraadi vahel.

Klaasipesuvahendite koosneb tavaliselt veest, pesuainest, värvist, lõhnaainest ja alkoholist. Viimase puhul on selleks kas metanool või etanool. Mis vahe neil aga on?

Kuna metanool on mürgine aine, võivad selle aurud esiklaasile piserdatuna jõuda ka auto salongi ja sellist olukorda tasuks pigem vältida. Metanooli baasil pesuvedelike kasuks räägib aga soodsam hind ning lõhna puudumine. See on ka põhjuseks, miks need endiselt kasutajate seas populaarsed on. Seega tasuks poes olles pilk heita pakendi sildile ja vedeliku koostisele tähelepanu pöörata, kui järgmine kord klaasipesuvedeliku paak täitmist vajab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.