Hea nipp

Politsei õpetab: kuidas sooritada vasakpööret Tondi tänavalt Tammsaare teele

Rubriiki toetab

Tallinnas, Tondi tänavalt vasakpööret Tammsaare teele sooritavatel juhtidel kipub poole manöövri pealt asi segaseks minema. Ilmselt ei ole hästi märgatud liiklusmärki „Sõidurajad ja -suunad”. Tulemus see, et peale pööret ei taha kaks sõidukit kuidagi keskmise sõiduraja peale ära mahtuda. Kuidas seal siis liigelda?

Tasub meelde jätta alltoodud pildil toodud skeem. Lisaks üldised tõed, et liiklusseadus ei keela pöördel rea vahetamist, kuid manöövrit sooritades on juht kohustatud veenduma, et see on ohutu ja ei ohusta ega takista teisi liiklejaid. Samuti ei soovita politsei sõita “mälu järgi”, liikluskorraldus on muutuv.

Liiklusõnnetuste arvult on ristmik Eestis esimese 5 hulgas. Õnneks kannatanutega õnnetusi pole viimastel aastatel sellel ristmikul juhtunud. 2021 juhtus Eesti Liikluskindlustuse Fondi andmetel sellel ristmikul 83 liiklusõnnetust, millest 72% olid tagant otsasõidud.

Kõrvalekaldumistega seotud õnnetusi oli 12. 2022 esimesel poolaastal on õnnetusi juhtunud 45 ja tagant otsasõitude osakaal on 80%. Kõrvalekaldumised oma sõidureast moodustasid õnnetustest 13%.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.