Kaubikud

Dajiban: autosport kaubikutele, mille peale tullakse ainult Jaapanis

Kuvatõmmis: YouTube; noriyaro

Dajiban on Jaapanis leiduv fenomen, kus sõidetakse ringradadel võidu vanemate Dodge Van kaubikutega. See näebki välja täpselt nii jabur nagu see kõlab.

Dajiban on saanud alguse mootorrattasõitudest, kus asjahuvilised kasutasid Dodge kaubikuid, et oma ratas ja vajalik varustus kohale transportida. Ei läinud kaua kuniks samade minibussidega hakati ringrajale trügima ja võidu sõitma.

Ringrajal kasutatavad Dodge kaubikud on muidugi seetõttu ka modifitseeritud. Alates lihtsalt huvitavate värvilahendustega ja sportlike valuvelgedega kuni madaldatud vedrustuse ja tühja interjööriga.

Kuvatõmmis: YouTube; noriyaro

Mis saaks valesti minna, kui rajale lasta kaubikud, millel on tagavedu ja pesuehtne Ameerika V8 jõuallikas? Tuleb välja, et suurt miskit, sest juhtub hoopis midagi väga ägedat.

Tegemist on peaaegu ainukese stsenaariumiga, kus A-Rühma must, punase joone ja tagaspoileriga GMC kaubik sobiks rajale kui valatult. Oleks see vaid Dodge.

Kuid pilt ütleb enam kui tuhat sõna ja veidrast kaubikute võiduajamisest saab tõeliselt aimu vaid siis, kui seda näha. Seepärast peadki vaatama YouTube’i kasutaja noriyaro videot ühest Jaapanis toimuvast Dajiban üritusest – see on seda väärt.

Uudised ja muud artiklid tarbesõidukitest
Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.