Kaubikud

Eestis saab nüüd osta Londoni taksosid ja isegi hinnakiri on olemas

Tänavusele Motoshowle Tartus on Info-Auto oma tavapäraste automarkide Volvo ja Fordi kõrval esindatud kolmanda ja väga erilise margiga. Esmakordselt saab Eestis näha London Electric Vehicle Company (LEVC) sõidukeid – ikoonilise Londoni Black Cab’i elektrilist uusversiooni TX ja professionaalset elektrikaubikut VN5.

Elektrisõidukite tootja LEVC on alguse saanud 1908. aastal Inglismaal asutatud taksotootmisettevõttest ja kuulub juulist 2017 Hiina Zhejang Geely Holding Groupi.

Elektrit kasutavatel akutoitel LEVC sõidukitel VN5 ja TX on lisaks täiendav pardageneraator – 1,5-liitrine bensiinimootor, mis pikendab sõiduulatust, tagades suurema paindlikkuse kui täiselektriline sõitmine. LEVC-i sõidukid pakuvad kuni 513 km sõiduulatust, sh 103 km täiselektriliselt ja heitmevabalt. Kiirlaadimist kasutades on võimalik laadida aku 80%-lise täituvuseni umbes 30 minutiga.

TX on saadaval kahes mudeliversioonis. Spetsiaalselt reisijateveoks mõeldud sõidukis on pööratud suurt tähelepanu nii reisijate kui juhi turvalisusele ja mugavusele. Ka on TX tänu integreeritud kaldteele, lisaastmele ja pöördistmele ligipääsetav ratastoolis ja liikumispuudega klientidele ning induktsioonisilmus ja läbipaistev vahesein aitavad vaegkuuljatest reisijatel juhiga selgelt ja arusaadavalt suhelda.

Avaras sõitjatesalongis on ruumi kuni kuuele reisijale. Salongi paindlik istmepaigutus võimaldab hõlpsat suhtlemist sõitjate vahel ja head ligipääsu kõikidele istekohtadele. Kaubiku kandevõime on kuni 830 kg, kaubaruumi maht 5,5 m3.

LEVC-i sõidukite ulatuslik garantiiaeg on 5 a/240 000 km ja akul lausa 8 a/240 000 km. Taksoversiooni hind algab 70 050 eurost ja kaubikul 65 790 eurost.

Uudised ja muud artiklid tarbesõidukitest

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.