Kaubikud

Nissan tegi kaubiku, mis on tegelikult mobiilne tisleritöökoda

Fotod: Nissan.

Nissan tutvustas Brüsseli autonäitusel NV300 põhjal ehitatud ideekaubikut, milleks on täisvarustuses ja elektriga mobiilne töökoda tislerile.

Ideesõiduki tagaosa on puidust sisuga ja varustatud LED laevalgustuse, riiulite ning isegi puutetundliku arvutiga. Mugavuse ja praktilisuse jaoks on kaubikusse paigaldatud ka rööbastel tool, millega saab kiiresti riiulite ja töölaua vahel liikuda.

Nissani jaoks on kõige olulisem osa aga spetsiaalne energialahendus nimega Nissan Energy ROAM. Tegu on kõik-ühes ilmastikukindla akuga, mis on ehitatud vanadest Nissan LEAFi akudest ja pakub 700 kWh mahutavuse ja 1 kW väljundiga elektrit mistahes tööriistade jaoks.

Kaubik ongi mõeldud pidevalt liikuvale tislerile või töömehele, kellel on vaja tihti erinevates kohtades tööd teha ja selleks ka elektrilisi tööriistu kasutada.

Katusele on aku laadimiseks paigaldatud ka päikesepaneel, et kaubikus kasutatav elekter ikka heitevaba oleks. Varem on Nissan Energy ROAM tehnoloogiat kasutanud näiteks Nissan Navara ideeautodes.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.