Linnamaasturid

BMW arvab, et ruumi on veel neljandaks kupeemaasturiks

X2 kontseptauto

BMW plaanib peale suure X7 maasturi lisada hiljem ka kupee joontega X8.

BMW esitles X7 maasturi kontseptautot tänavusel Frankfurdi autonäitusel septembris. Autocar vahendab, et automargi juhid plaanivad lisada ka kupeeliku välimusega X8, mis oleks saksa autotootja maasturite valiku tippmudel.

Kui X8 leiaks kinnitust juhtkonna poolt ja tee seeriatootmisse, oleks tegemist rivaaliga Range Rover Sport ja tulevase Audi Q8 linnamaasturitele. BMW arendusosakonna juht Klaus Fröhlich kinnitas, et potentsiaalsed plaanid sellise sõiduki jaoks on hetkel hindamisel. X8 oleks ehitatud sama platvormi peal, nagu tulevae X7 linnamaastur.

X7 kontseptauto

“Linnamaasturite turg kasvab kiiresti, mis tekitab võimalusi,” sõnas Fröhlich Autocar’ile. “Hetkel on veel vara rääkida X8’st, kuid üks esimesi otsuseid, kui ma töötasin tootestrateegia vallas, oli ehitada X5 baasil X6.”

Hoolimata kohati vastuolulisest välimusest, on X6 maasturit saatnud suur edu ja mudelivalikus on nüüdseks ka väiksem X4 ja peagi saabuv veel pisem X2. Fröhlichi sõnul leiab ta linnamaasturi turul ruumi X8’le, kuid tähtis on kõiki mudeleid küllalt eristada ning just see võtab enne lõplikku otsust kõige enam aega.

Kas BMW mudelivalikus oleks tõesti ruumi või vajadust veel neljandale kupeelikke joontega maasturile? Nähes X6 ja X4 edu võib see täitsa juhtuda.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.