Linnamaasturid

Ford plaanib Euroopa äri muuta, võime näha ka USAs populaarseid maastureid

2020 Ford Exploreri avalikustamine Detroiti autonäitusel. Foto: Scanpix/AFP/Bill Pugliano.

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Fordi juhatusel on plaanis Euroopas suured muudatused läbi viia, mis hõlmavad nii uute mudelite tutvustamist kui ka vanade kaotamist või täiustamist, kirjutab Autocar.

Muudatused Euroopas on tegelikult osa suuremast 15,5-miljardilisest kulude vähendamise strateegiast, mille eesmärgiks on kokku hoida nii ostu, tootmise, inseneritöö kui ka üleliigse tööjõu arvelt. Muudatused mõjutavad tõenäoliselt tuhandeid töökohti.

Kaheosalise plaani eesmärkideks on parandada tulusust lähitulevikus, parandades efektiivsust ning pakkuda paremini “suunatud” mudelivalikut, et kasvava konkurentsiga kaasas püsida. Iga Fordi mudel tuleb tulevikus elektrilise või vähemalt hübriidse variandiga.

Oodata on ka potentsiaalset koostööd Volkswagen Grupiga, mille kohta võib lähipäevadel juba täpsem teade tulla. Möödunud aastal tugevate müügitulemustega Ecosport, Kuga ja Edge mudelid annavad Fordile hea baasi, kuid teatud turgudelt võivad kaduda C-Max ja Grand C-Max mahtuniversaalid. Samuti on firma teatanud, et Prantsusmaal lõpetatakse väikeste automaatkastide valmistamine.

Tõenäoliselt tähendavad uuendused, et Euroopasse tuuakse rohkem USAs populaarseid mudeleid. Sealhulgas näiteks uus Explorer ja isegi Mustangist inspireeritud Mach One linnamaastur. Populaarses linnamaasturite segmendis aitab Fordi müügile kaasa ka uue Ford Kuga maasturi tulek.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.