Linnamaasturid

Land Rover Defenderi edu harjal plaanitakse täiesti uut luksus-Defenderit

Foto: Karl-Erik Idasaar

Uus Defender on Land Roveri jaoks oluline auto, mis võib neid lõpuks finantsmudast välja aidata. Järgmisel aastal tuleb turule Defender 130 ehk pikem versioon, mis võiks eriti suur hitt olla Ameerikas ja Hiinas. Ilmselt plaanitakse ka pikap versiooni ja ka rajumat Defender SVO varianti.

Nüüd aga käivad jutud, et Defenderi hea nimi võiks müüa veelgi rohkem ja seega saaks seda kasutada ettevõtte uue MLA platvormi abil ka luksusversioonide ehitamisel, kirjutab Autocar. Samale platvormile tuleb uus Range Rover ja Range Rover Sport põlvkond ning see on ehitatud nii sisepõlemismootorite, pistikhübriidide kui ka elektriversioonide jaoks.

Selline versioon võiks säilitada Defenderi väga head maasturiomadused, aga parandada veelgi maanteeomadusi ning pakkuda palju luksuslikumat interjööri ja varustust. Ülesanne on keeruline, sest kogu margi valik kipub väga kattuma, sest kuskil seal vahel juba asub Discovery, mis hetkel natuke seda rolli täidab, olles mugavam ja luksuslikum, aga samas maastikuvõimekam kui enamik suuri linnamaastureid.

Samas on kuuldavasti kriips peale tõmmatud Defenderil baseeruvale väiksemale maasturile, mis oleks kandnud sama ideed, aga lihtsalt vastupidises suunas. Ehk siis väga võimekas pärismaastur, aga soodsama hinnaga ja pisem. Seal jäävad jätkuvalt tegutsema Evoque ja Discovery Sport.

Suur luksus-Defender võiks turule jõuda 2024-2025, aga enne seda näeme veel uut Range Roverit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.