Linnamaasturid

Porsche elektriautode valikusse lisandub tulevikus ka luksuslik linnamaastur

Porsche Cayenne. Foto Porsche

Porsche esimees Oliver Blume kinnitas Autocarile, et Saksamaa autotootja elektriliste sõidukite valik laieneb tulevikus veelgi.

Mõnda aega on juba teada, et näiteks Macani linnamaastur ning 718 Boxster ja Cayman sportautode järgmised põlvkonnad tulevad elektrilised. See pole muidugi kõik ning plaanis on veel mudeleid. Ühena neist on kavas suur linnamaastur, mis viiks Porsche poolt pakutavate mudelite arvu seitsmeni.

Uus Porsche linnamaasturite lipulaev ehitatakse saabuva Scalable Systems Platform (SSP) elektriautodele mõeldud platvormile. Blume kinnitas, et uus, kalleim ja suurim elektriline linnamaastur jahib kliente, kes hindavad rohkem luksust kui sportlikkust.

Muidugi on saabuva elektrimaasturi disaini osas hetkel võimatu midagi ennustada, kuid me võime üritada. Näiteks Autocari sõnul nägid mitmed Põhja-Ameerika esinduse juhid uut kontseptautot, mida kirjeldati kui Cayenne’ist laiema ja suurema mudelina, millel oli suurem ja kandilisem taguosa.

Luksuslik linnamaastur jõuaks turule mitme aasta pärast, tõenäoliselt antud kümnendi teises pooles. Arvestades, et SSP platvormi baasil ehitatud elektriautosid peaksime esimest korda nägema 2026. aastal, siis on päris kohe ei tasu veel poodi tormata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.