Kas Porsche kavatseb 911 mudelivalikusse lisada veel maastikukõlbulikke versioone?

Porsche 911 Dakar. Foto: Porsche

Rubriiki toetab

Eelmise aasta novembris avaldas Porsche erimudeli 911 Dakar, mis oli maastikule mõeldud sportauto. Car Magazine avaldas intervjuus Porsche juhiga, et see oli alles esimene samm 911 versioonide lisandumises.

Porsche juht Oliver Blume sõnul on 911 sportauto väga mitmekesine ning peale “tavalisemate” Carrera mudelite on autotootjal seni olnud kaks lisasuunda: käredad rajale mõeldud GT-mudelid ja vanematest retromudelitest inspireeritud erimudelid nagu näiteks hiljuti ka Eestisse jõudnud Sport Classic.

“Väga vähesed globaalsed margid suudavad oma ajaloo varasemaid mudeleid luua taas modernse tehnoloogiaga,” kommenteeris Blume. “Kuid Porsche suudab. Ning siis me mõtlesime, et miks ei võiks olla veel üks lisaharu peale ringraja- ja retromudelite? Miks mitte ka off-road-autod?”

“Nüüd me näeme, kuidas turg reageerib Dakari mudelile ja pärast seda võib veel tulla sarnaseid sõidukeid, uks on nüüd lahti,” lisas Oliver Blume.

Ta kinnitas, et retrohõnguga 911 mudelitega on Porschel plaanis jätkata. Siinkohal tasub meenutada, et tänavu tähistab Porsche kolme tähtsat sünnipäeva: 60 aasta juubel 911 mudelil, 75 aastat Porschet ja Wolfgang Porsche 80. sünnipäev.

Kõige selle puhul on Saksa sportautotootjal kindlasti varuks nii mõnigi huvitav erimudel. Kas ja kui kiiresti me veel maastikuauto stiilis 911-sid näeme, näitab aeg.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.