Uue Volkswagen Tiguani kohta avaldati natuke tehnilisi andmeid

Fotod: Volkswagen

Volkswagen avalikustas populaarse Tiguan uusversiooni esimesed üksikasjad: lisatud on uut tehnoloogiat ja hübriidvariandi sõiduulatus on jõudsasti kasvanud. Hetkel veel testsõite läbiv uus Tiguan jõuab turule järgmise aastal.

“MQB evo platvormil toimivad koos tipptehnoloogilised moodulid: kuni 100-kilomeetrilise elektrilise sõiduulatusega uue põlvkonna pistikhübriidajam, tõenäoliselt parim aktiivveermik omas segmendis, esmaklassiline sõitjateruum ning uus intuitiivne info- ja meelelahutussüsteem, mis pakuvad just seda, mida kliendid Volkswagenilt ootavad,” ütles Volkswageni tehnilise arenduse eest vastutav juhatuse liige Kai Grünitz.

Tiguan on üks esimesi sõidukeid omas klassis, millele on lisavarustusena saadaval HD-maatriks esituled. IQ.LIGHT HD maatrikstulede tehnoloogia töötati välja ühiselt Tiguanile ja Touaregile, mis tähendab, et noobelklassi mudelites kasutatav tehnoloogia leiab nüüd tee ka keskklassi Tiguani.

Interjöör on põhjalikult uuendatud ja ümber kujundatud. Volkswagen on võtnud arvesse klientide soove intuitiivse juhtimise osas – näiteks tuleb Tiguan turule uudse näidikute-, info- ja meelelahututussüsteemiga. 15-tollise diagonaaliga ekraan kuvab selgelt olulisi funktsioone, nagu navigeerimine, helisüsteemi ja kliima juhtimine ning on kiirelt otseteedega kohandatav.

Edaspidi on Tiguan saadaval ainult automaatkäigukastiga (DSG). Sarnaselt Volkswageni ID.-mudelitega saab käike vahetada roolist paremal asuva lüliti abil.

Täpsem veermik ja uued jõuallikad

MQB evo platvorm on aluseks uue põlvkonna adaptiivsele vedrustuse juhtimisele: lisavarustuses on DCC Pro (Dynamic Chassis Control) koos kaheklapiliste amortisaatoritega. Lisaks on uue mudeli standardvarustuses sõidudünaamika juhtimine – MQB süsteem, mis tegi oma debüüdi praeguses Golf GTIs.

See süsteem juhib elektrooniliste diferentsiaalilukkude (XDS) ja DCC Pro poolt juhitavate amortisaatorite toimimist. Rataste ühekaupa pidurdamine ja amortisaatorite jäikuse valikuline muutmine suurendavad sõidumugavust ja kurvide läbimise jõudlust tänu millele on juhitavus neutraalsem, väledam ja täpsem.

Tänu MQB evo-le on Tiguanil võimalik kasutada erinevaid jõuallikaid. Saadaval on turbodiiselmootorid (TDI), turbobensiinimootorid (TSI), poolhübriidsüsteemiga varustatud turbobensiinimootorid (eTSI) ja pistikhübriidsüsteemid (eHybrid).

Uute pistikhübriidide elektriline sõiduulatus on olenevalt varustusest suurenenud kuni 100 kilomeetrini. Lisaks on vahelduvvooluga laadimine kõigis eHybrid-versioonides nüüd kiirem ja esmakordselt on standardvarustuses ka kiirlaadimine alalisvooluga.

Uus Tiguan on saadaval ergoActive esiistmetega (valikuliselt). Muuhulgas pakuvad need pneumaatilist neljasuunalist nimmetoe reguleerimist ja pneumaatilist 10-kambrilist survepunktimassaaži istmete seljatugedes – omadused, mida muidu leiab luksusklassi mudelitel. Samuti on need varustatud istmesoojenduse ja -ventilatsiooniga.

Uus Tiguan on umbes kolm sentimeetrit eelkäijast pikem, kuid kõrgus, laius ja teljevahe jäävad peaaegu samaks. Kuigi eelkäijast vaid veidi pikem, on selle pagasiruumi maht kasvanud 33 liitri võrra 648 liitrini (koormatuna kuni tagaistme seljatugede kõrguseni).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.