Linnamaasturid

Uus Mercedes-Benz GLA pakub rohkem ruumi ja elektroonikat

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Mercedes-Benz on avaldanud uue kompaktse linnamaasturi GLA põlvkonna. Olles pisut mugavam ja ruumikam, hakkab Mercedes-Benz uue sõidukiga rinda pistma BMW X2 ja Audi Q2 ja Q3-ga.

Sarnaselt viimase CLA sedaani põlvkonnaga baseerub ka GLA uue A-klassi platvormi peal. Isegi välimusest on selge, et tegemist on lihtsalt natuke kõrgema, väikeste muutustega A-klassi luukpäraga.

Jätkates trendi jagab GLA ka enamus mootoreid A-klassiga. Alustades odavaimast GLA 200 esiveolisest 163-hobujõulisest variandist lõpetades Mercedes-AMG GLA 35-ga, mis omab nelikvedu ja 306 hj. Hiljem on oodata ka pistikhübriid jõuallikaga mudelit. Kõik mootorid tulevad muidugi 7-käigulise automaatkastiga.

Välimuselt on GLA erinevused A-klassi luukpäraga sarnased nagu mõlema mudeli eelmise põlvkonna puhul. Linnamaastur on pisut kõrgem, laiem ja ruumikam, kui luukpära.

Interjööri osas on A-klassil ja GLA-l juba raskem vahet teha. Kui välja arvata muidugi kõrgem istumisasend jagavad mõlemad mudelid enamusi interjööri juppe ja detaile. Lisades praktilisust saab valida edasi-tagasi liikuvaid tagaistmeid, et valida suurema pagasiruumi või rohkema jalaruumi vahel.

Nelikveolised variandid saab tellida ka off-road lisavarustus paketiga. Kuigi see auto kõrgust ei mõjuta, lisab see näiteks off-road sõidurežiimi.

Uus Mercedes-Benz GLA jõuab Euroopas müügile järgmise aasta teises kvartalis. Hetkel pole hindade kohta infot, kuid üldiselt võib lisada samaväärsele A-klass luukpärale mõni tuhat eurot ja peaks saama GLA hinna.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.