Linnamaasturid

Volvo kaalub veelgi suurema ja veelgi väiksema linnamaasturi müügile toomist

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Volvo võib tulevikus tuua oma mudelivalikusse XC90-st suurema mudeli ja XC40-st väiksema linnamaasturi, ütles firma tegevjuht väljaandele Auto Express.

Täna teatas Rootsi bränd rekordilistest müügitulemustest: esimese kuue kuuga on müüdud üle 340 000 sõiduki. Kasumit kärpisid mõningal määral tegevjuhi Hakan Samuelssoni sõnul siiski tollimaksud ning samuti tõi Samuelsson välja üha suurenema surve langevatel turgudel.

Volvo võtab aasta teises pooles kasumi kasvatamiseks ette mitmeid kulukärpeid. Samuti peaks müügile aitama kaasa võimalus toota XC40 mudelit Hiina turule otse kohalikust tehasest. Samuelssoni sõnul on tugeva müügi taga 60- ja 90-seeria täiustamine, kaalutakse juba uute mudelite arendamist.

“Meie strateegia on olnud kasv, aga mitte läbi ainult volüümi kasvatamise,” ütles ta. “Me oleme näinud vaeva ja meid on saatnud edu segmentides, kus meil on tugevad pakkumised.”

Tootmisvõimekus on kuni 800 000 autot

Tegevjuhi sõnul on nüüd firmal olemas tootmisvõimekus, et viia läbimüük soovitud 800 000 ühikuni, mis on alati üheks eesmärgiks olnud. Siiski ei ole tema sõnul kadunud uute sõidukiklasside müügile toomine, eriti just linnamaasturite osas.

“Ma arvan, et me uurime praegu seda võimalust,” sõnas Samuelsson ning lisas, et võimalik on nii suurem kui ka väiksem uus mudel.

Sellised vihjed võivad tähendada 40-seeriast väiksemate mudelite tootmist ning praegusest XC90-st suurema maasturi arendamist. “Ka väike auto võib olla premium. See, et sul on väike ülikond, ei tähenda, et see peab polüestrist olema. Seega, eks näeme,” ütles Samuelsson.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses