Nutikas reisimine

3 Google Mapsi trikki, mida sa veel ei teadnud

Rubriiki toetab

Google Maps on asendamatuks kaaslaseks igal autoreisil, kuid aastate jooksul on rakendusse lisandunud hulgaliselt uusi võimalusi, millest sa ei pruugi teadlik olla. Siin on 5 trikki ja võimalust, mida sa võiks kindlasti teada.

Leia võõras linnas sobilik koht

Kui oled autoreisil sattunud võõrasse kohta ja tahaksid näiteks tankida või süüa, kuid ei tea ühegi konkreetse asutuse nime, mis läheduses asub, siis saab Mapsi otsingukasti kirjutada lihtsalt asutuse tüübi ning näha lähimaid kohti. Näiteks kui kirjutada otsingukasti sõna “kohvik” näeb kõiki kohvikuid, mis lähiümbruses asub, või kui kirjutada otsingusse “bensiinijaam”, näeb kõiki tanklaid, mis lähedal asuvad. Otsingufraasid töötavad ka eesti keeles.

Hoia meeles

Kui näed tee peal mõnd kohta, kuhu tahaksid kindlasti minna, kuid konkreetsel hetkel selle jaoks aega pole, siis tasub vaid näppu kaardil hoida ning valida valik “Tahan minna”. Seepeale ilmub kaardile roheline lipp ning pärast on soovitud koht võimalik lihtsa vaevaga üles leida.

Millal jõuad?

Kui oled kuskile navigeerimas ja soovid sealviibijatele teada anda, millal jõudmas oled, siis ei tule lihtsalt öelda kellaaega. Selle asemel vali ekraanilt lisade valik (vajutades osale, kus on näha saabumisaega) ning sealt reaalajas reisi kulgemise info jagamine. Nii näeb teine osapoolt täpselt, kus sa asud.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.