Nutikas reisimine

Kuidas toimib DriveNow minutipõhine autolaenutuse teenus?

DriveNow sõidukid

Rubriiki toetab

DriveNow on teenus, mis võimaldab praeguseks juba üheksas Euroopa riigis ja kokku 13 linnas rakenduse abil laenutada autot sarnaselt rattalaenutamisele. Sisuliselt on tegu moodsa autorendiga, kus mobiiliäpp avab autoukse ja tasumine käib kasutusaja põhiselt. Kuna see teenus on saadaval ka Helsingis ja Stockholmis, siis pani Allar Viljaste Stockholmi näitel kirja, kuidas see toimib ja mida arvestama peab.

Kuidas asi töötab?

Kõige esimese sammuna peab end registreerima DriveNow lehel kasutajaks. Olgu hoiatatud, et registreeimine võib võtta veidi kauem, kui Eesti e-teenustega harjunud inimesed eeldaks. Küsitakse ka sinu kontaktandmeid ning juhilubadest pilti. Registreerimisel teed omale ka PIN-koodi.

Tõmba alla Drive Now rakendus ja logi sisse. Järgmiseks pead leidma omale sobiva auto, mis on sinu läheduses, selle reserveerima ning autoni jalutama. Rakenduses on selle jaoks Stockholmi kaart ning auto leidmine on kiire ja mugav.

Auto juurde jõudes saab auto uksed DriveNow kaudu avada ja sisse istudes küsib auto sinult PIN-koodi. Teenuse eest maksad minuti hinda, milleks on 4,8 SEK, mis on umbes 50 eurosenti minutis.

Hinnad

Minuti hind on umbes 50 eurosenti, suurematel autodel 60 eurosenti minut. Kütus on hinna sees ja tankimine käib autos oleva krediitkaardiga. DriveNow premeerib sind seepeale ka 10 tasuta sõiduminutiga, et võtsid vaevaks autot tankida. Registreerimine on olenevalt kampaaniatest 0-30€. Loo kirjutamise hetkel oli näieks registreerimine tasuta.

Omavastutus on 750€, kuid makstes igal rentimisel 1,5€ juurde, kukub omavastutus 350€ peale. Autosid saab rentida ka tunnihinna alusel. Näiteks saab kolmeks tunniks auto oma kasutusse umbes 40€ eest. Ööpäeva rendi hind on hetkel ligi 100€. Ligikaudu, kuna vastavalt hooajale ja pühadele tehakse ka sooduspakkumisi ning eraldi nädalavahetuse pakette.

Pakutavad autod

Kuna DriveNow teeb koostööd BMW ja MINI-ga, siis pakutavad autod on kõik 2016-2018 aasta mudelid. Pakutavateks autodeks on MINI Clubman, MINI kabriolett ja MINI Cooperi kolme- ja viieukselised versioonid. BMW valikusse kuulub elektriauto i3, 1. seeria ning X1. Autode hulk varieerub jällegi vastavalt hooajale. Hetkeseisuga on saadaolevaid autosid  ligi 250. Kõik autod on väga heas seisukorras.

Parkimine

Rakenduses on kaart, kuhu on märgitud tsoonid Stockholmis, kuhu on auto lubatud parkida. See katab põhimõtteliselt terve Stockholmi linna enim asustatud sisepiirkonna. Parkimine on lubatud vastavalt liiklusmärkidele kõikidele Stockholmi tänavatele ning selle eest tsoonis sees maksma ei pea.

Kui auto on vastavalt pargitud ja rent lõpetatud, on auto mõne sekundi möödumisel saadaval järgmisele kliendile. Autoga on võimalik sõita ka tsoonist välja, mille kohta auto sind ka informeerib, kuid siis on auto justkui sinu oma ning maksta tuleb ka parkimise eest vastavalt liiklusmärkidele.

Sadamast lennujaama 30minutiga

Planeerides järgmist lennureisi siis võib alguspunktiks valida Stockholmi lennujaama Arlanda, sest DriveNow-ga on võimalik sõita sadamast lennujaama umbes 30 minutiga. Kui autos on rohkem kui üks inimene, siis on lennujaama saamine enamikest ühistranspordi variantidest kiirem ja mugavam ning parkida on lubatud otse lennujaama parklasse.

DriveNow klienditugi

Juhuks kui leiad autolt kriimu või avarii tunnused, on sul kohustus sellest teatada. Teatamiseks saab valida rakenduses numbri või helistada autost otse DriveNow klienditoe liinile.

Isiklik kogemus

Olen kasutanud teenust nüüdseks pea kolm aastat vahelduva eduga. Kasutan eelkõige oma elukohast kesklinna sõitmiseks ning naasmiseks. Miks ma kasutan? Isikliku auto rent on väga kallis ja enamjaolt ma ei vaja autot terveks ööpäevaks vaid lühikeseks perioodiks, mis puhul muutubki minutitasu mõistlikuks. Fakt on ka see, et tipptunni ajast väljaspool on enam kui kahe inimesega sõit linna või tagasi odavam kui ühistranspordiga.

Lisaks on enamikel juhtudel ka kiirem ning ära jääb ühistranspordi vahetused ning ootamised. Leppida tuleb küll mõnikord parkimiskoha otsimisega.

Märksõnad: , , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.